Loading...

Robert Kalina

Jako tester pracuję od 8 lat, natomiast przez ostatnie 5 lat rozwijam się jako lider zespołów testerskich. Pomimo, że aktualnie testowania w mojej codziennej pracy jest już niewiele, gdy tylko mogę, to testuję, nie tylko oprogramowanie:) Z otwartą głową szukam wszelkich usprawnień w procesie wytwarzania software’u. W pracy lidera zależy mi przede wszystkim na pomaganiu ludziom w poznawaniu i rozwijaniu ich najmocniejszych kompetencji.

Ciekawe przypadki w zarządzaniu zespołem testerskim

Na tym panelu dyskusyjnym chciałbym się podzielić doświadczeniem jakie nabrałem przez ostatnie 3 lata w pracy jako lider zespołów testerskich. Skupię się tutaj na tym czego możesz się spodziewać w ciężkich projektach. Kiedy presja czasu końca projektu i oczekiwania co do jakości są wysokie, a testerzy nie mają lekkiego zadania. Jakie problemy mogą Ciebie spotkać, jakie błędy robiły nasze zespoły i jak sobie z nimi radziliśmy. Poza tym uczestnicy dowiedzą się: Czego można się spodziewać od klienta. Czego klient oczekuje i jak mu dostarczyć wartość biznesową i nie zwariować przy tym. Jakich metryk używać a jakich lepiej nie. Jak zarządzaliśmy naszymi testami i procesem wytwarzania oprogramowania Jakie wnioski wyciągnęliśmy i co wykorzystaliśmy w kolejnych projektach

Język prezentacji : Polski
Poziom słuchaczy : wszyscy

Warsztat zorganizowany przez firmę Objectivity – Agile Lego Tests

Zapraszamy uczestników Test:Fest na warsztat Agile Lego Test.

W ramach tego spotkania podzielimy uczestników na zespoły. Grupy otrzymają wspólnego klienta – testera, który przekaże wizję produktu do stworzenia oraz dostarczy wszystkie niezbędne narzędzia pracy. W tym miejscu w ręce uczestników oddamy realizację projektu, priorytetyzację zadań, przygotowanie planu zapewnienia jakości oraz końcową prezentację efektów. Warsztat zakończymy podsumowaniem pracy wraz z zebraniem spostrzeżeń oraz wrażeń od uczestników.

Naszym celem jest zapoznanie testerów z rolami i obowiązkami w zespole, jak i ze schematem pracy zwinnej. Postaramy się wpleść oraz pokonać problemy, z jakimi mierzymy się w codziennej pracy podczas zapewniania jakości. W trakcie warsztatów uczestnicy będą wykorzystywać swoje kompetencje miękkie, odkrywać swoje słabe i mocne strony oraz przede wszystkim – dobrze się bawić!

To ćwiczenie chcielibyśmy zadedykować testerom na początku swojej kariery lub pracującym w innych metodologiach niż zwinne. Te osoby wyniosą najwięcej cennych informacji i doświadczenia z naszego warsztatu. Z chęcią powitamy również i zwinnych wyjadaczy, którzy w równym stopniu co my podzielą się swoimi spostrzeżeniami.

Więcej o samym warsztacie i jego przebiegu możecie przeczytać na stronie https://www.facebook.com/agilelegotests/.

Czas trwania: 3 godziny
Liczba uczestników: 20