Loading...
Aleksandra Kornecka

Aleksandra Kornecka

OLX Group

– junior security engineer ucząca się po trochu każdego dnia, inżynier zapewnienia jakości oprogramowania i certyfikowany tester z ponad 8-letnim doświadczeniem w branży IT (głównie web i mobile). Pasjonatka wdrażania dobrych praktyk QA i bezpieczeństwa w cyklu rozwoju oprogramowania, prócz etatu w security po godzinach konsultant ds. jakości dla software house’ów
– prelegentka na konferencjach i spotkaniach międzynarodowych, która ma ponad 50 wystąpień na koncie (szczegóły w sekcji Publikacje na moim LinkedIn https://www.linkedin.com/in/aleksandrakornecka/)
– magister kognitywistyki, która stara się wykorzystać swoją wiedzę dla lepszej pracy i współpracy z innymi
– po godzinach: działaczka non-profit, social media ninja, półprofesjonalna sprinterka (200 m, 100 m)
– Techie, która kocha ludzi i lubi wydarzenia z obszaru technologii i startupów
– Dumna współzałożycielka grupy non-profit Girls Who Test, pomagającej wejść w świat testowanie poprzez organizowanie różnych wydarzeń i mentoring
Więcej na: aleksandrakornecka.com 🙂

 

Warsztat – Workshop

Scenariusze realnych cyber ataków i jak się chronić
Dodaj te wydarzenie do kalendarza Google

Podczas naszego warsztatu chcemy zaznajomić uczestników z realnymi scenariuszami i technikami cyberataków na firmy.
W tym celu przedstawimy czym jest macierz technik oraz framework MITRE ATTACK (https://attack.mitre.org/) oraz jak ich używać, ponadto pochylimy się nad case study ataków znanych grup APT (ang. Advanced Persistent Threats).

Pozwoli to uczestnikom być w stanie zidentyfikować zagrożenia w organizacji oraz zbudować praktyki świadomości (security awareness) , bazując na MITRE ATTACK, a w efekcie zminimalizować pomyślność ataków.