Loading...
KamilGoryn

Kamil Goryń

Netguru

Konsultant ds. cyberbezpieczeństwa oraz wykładowca akademicki. Zawodowo związany z Uniwersytetem w Białymstoku oraz branżą IT, gdzie pełnił rolę kierownika zespołu, niezależnego doradcy, a obecnie starszego konsultanta ds. cyberbezpieczeństwa. W pracy naukowej skupia się na wpływie rozwoju nowych technologii na społeczeństwo oraz szeroko pojęte bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe. Po godzinach „społecznik” zaangażowany w działalność organizacji pozarządowych oraz lokalnych inicjatyw związanych z branżą IT (Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych, BiałQA). Prywatnie ojciec i mąż wysiadający z całkiem sprawnych samolotów.

 

Warsztat – Workshop

Scenariusze realnych cyber ataków i jak się chronić
Dodaj te wydarzenie do kalendarza Google

Podczas naszego warsztatu chcemy zaznajomić uczestników z realnymi scenariuszami i technikami cyberataków na firmy.
W tym celu przedstawimy czym jest macierz technik oraz framework MITRE ATTACK (https://attack.mitre.org/) oraz jak ich używać, ponadto pochylimy się nad case study ataków znanych grup APT (ang. Advanced Persistent Threats).

Pozwoli to uczestnikom być w stanie zidentyfikować zagrożenia w organizacji oraz zbudować praktyki świadomości (security awareness) , bazując na MITRE ATTACK, a w efekcie zminimalizować pomyślność ataków.