Loading...

Kinga Witko

Capgemini

Testerka for life. Aktualnie Test Manager w Capgemini.
Od 2013 roku, kiedy zaczęła się moja przygoda z zapewnieniem jakości, pracowałam jako: Tester, Test Manager, Product Owner oraz Engineering Manager.
Zależy mi na dobrostanie ludzi i najlepszej jakości oprogramowania.
Blogerka.
Prelegentka.
Chciałbym, aby każda aplikacja była dostępna. Kocham koty, świetny design i książki science fiction.

https://kingatest.wordpress.com/

 

Warsztat – Workshop

’Nie odchodź!’ Czyli jak zadbać o rozwój pracownika w firmie
Dodaj te wydarzenie do kalendarza Google

Inspiracją do tego warsztatu było pytanie, często zadawane podczas rozmów rekrutacyjnych „Gdzie widzisz siebie za 5 lat?”.
Chciałabym je zredefiniować, odswieżyć i pozwolić uczestnikom na spojrzenie na nie z perspektywy pracownika w organizacji.

Z doświadczenia wiem, że jednym z problemów, z którymi borykają się liderzy zespołów jest rotacja pracowników motywowana brakiem perspektyw na obecnym stanowisku lub w obecnej organizacji. Czasami, gdyby manager podjął wczesną dyskusję z pracownikiem o jego dążeniach i planach, byłaby możliwość zaopiekowania większości zawodowych potrzeb danej osoby.

Na przykładzie konkretnego pracownika, który stoi na rozdrożu swojej kariery – nie wie czy opuścić organizację, w której pracuje – czy rozwijać się w niej – przeanalizujemy potencjalne propozycje i możliwości rozwoju.

Do pracy wykorzystamy dwa modele: MOSCOW oraz STARFISH.
Na pierwszy rzut oka kojarzą się one z planowaniem projektu lub retrospekcją pracy zespołu, ale chciałabym pokazać, że nadają się świetnie do podejmowania decyzji dla siebie lub pracowania z innymi nad przeglądem ich ścieżek kariery i szukaniem możliwości rozwoju.