Loading...
marta_bartnicka

Marta Bartnicka

Przez ponad 20 w IBM Translation Center zajmowała się kolejno tłumaczeniem, weryfikacją, terminologią, testowaniem lokalizacji, prowadzeniem projektów lokalizacyjnych, a także wdrażaniem tłumaczeń maszynowych oraz modelu Continuous Delivery. Od 2019 pracuje w Dolby Laboratories, gdzie wykorzystuje swoje doświadczenie w dziedzinie lokalizacji i zgłębia tajniki tworzenia dokumentacji technicznej. Kilka razy w roku prowadzi – we współpracy z firmą Localize.pl – szkolenia z lokalizacji oprogramowania/dokumentacji i z zastosowania tłumaczeń maszynowych w praktyce.
Współautorka publikacji „Programiści i tłumacze. Wprowadzenie do lokalizacji oprogramowania”. Z wykształcenia mgr inż. informatyki (Systemy Informacji Naukowo-Technicznej, Politechnika Wrocławska). Hobby w kolejności alfabetycznej: biegówki, córki, ogrodnictwo, Tatry.

 

Warsztat – Workshop

Testowanie lokalizacji (różne języki, różne techniki)
Dodaj te wydarzenie do kalendarza Google

Praktyczne warsztaty z testowania lokalizacji oprogramowania (rozwinięcie naszego wystąpienia “10 przykazań testowania lokalizacji” z test:fest 2020).

Warsztaty są przeznaczone dla:

  • osób, które testują produkty w wersjach na różne rynki i w różnych językach;
  • osób, które organizują testy lokalizacji produktu (w znanym im języku lub w językach, których nie znają).

Uczestnikami mogą być testerzy z pewnym doświadczeniem w tym obszarze oraz osoby, dla których testowanie lokalizacji to zupełnie nowa dziedzina. Dla pierwszej grupy będzie to okazja do wymiany doświadczeń i poznania rozwiązań i technik ułatwiających im pracę, a dla drugiej – możliwość przygotowania się do nowych zadań i zorganizowania procesu testowania lokalizacji zgodnie z najlepszymi praktykami branżowymi.

Co będzie Ci potrzebne podczas warsztatu:

  • laptop
  • edytor tekstowy
  • narzędzie umożliwiające edytowanie XLS (może być również google drive i google’owski excel)
  • konto na https://quizizz.com (z opcją „Participate”)