Loading...

Organizatorzy test:fest 2020:

Marta Firlej

Pomysłodawca zorganizowania Konferencji TestFest. Związana z zapewnianiem jakości od 2006 roku. Podczas swojej pracy jako leader koncentruje się na produkcie, procesie oraz zespole. Zajmuje się zapewnianiem jakości ze szczególnym uwzględnieniem testów użyteczności, testów funkcjonalnych oraz narzędziami do zarządzania testami. W swojej karierze miała możliwość nie tylko budować i rozwijać zespoły testerskie, ale także współpracować z klientami przy tworzeniu, rozwijaniu i projektowaniu oprogramowania. Członek komisji sędziowskiej podczas Mistrzostw TestingCup w 2013 i 2014 roku. Fan podróżowania, jedzenia, jazdy na rowerze oraz rozwoju osobistego.

 

 

 

Anna Kovalchuk

Kroczy po ciemnej stronie mocy i wykorzystuje doświadczenie w zapewnianiu jakości jako programistka Java. Posiada wieloletnie doświadczenie jako inżynier testów w dziedzinie automatyzacji, testów wydajnościowych oraz testów aplikacji na urządzenia mobilne. Jest bardzo zainteresowana tematyką testowania oprogramowania oraz usprawnienia procesu zapewniania jakości w zespołach agilowych.
Prywatnie fan słodyczy i podróży.

 

 

 

 

Żaneta Nawrot

Zafascynowana pracą detektywistyczną została testerem i tropi wszelkie braki w jakości. Głównie zajmuje się automatyzacją testów i zarządzaniem defektami w obszarach motoryzacyjnych. Przygotowuje i prowadzi szkolenia dla przyszłych testerów.

Gdy nie testuje to gotuje, biega i pochłania książki fantastyczne.

 

 

 

 

Tomasz Olszewski

Test Manager z doświadczeniem technicznym we wszystkich fazach dostarczania projektu.
Skupiony na osiągnięciu zamierzonych celów. Motywujący i inspirujący zespół w każdej sytuacji, bez względu na napotkane problemy, w oparciu o uwydatnianie mocnych stron, wzajemny szacunek i osiąganie wyniku. Świadomy siły pracy zespołowej i dobrych stosunków w pracy opartej na zaufaniu i zrozumieniu. Dążący do podnoszenia poprzeczki przez wzbudzanie poczucia wartości zespołu.
Szybko uczący się, otwarty na konstruktywną krytykę, chętny i zdolny do adaptacji. Nie boi się wyrażać własnej opinii pomimo nacisku środowiska.

 

 

 

Pracował i pracuje zarówno przy produkcji oprogramowania i usługach IT. Specjalizuje się w sieciach bezprzewodowych, zagadnieniach bezpieczeństwa informacji i systemach ERP.
Konsultuje projekty i uczestniczy w zarządzaniu procesami Backup&Restore,  Disaster Recovery oraz Business Continuity. Posiada szerokie zainteresowania, uczestniczy w organizacji dużych imprez np. Mistrzostw Świata w stepowaniu. Lubi jeździć na rowerze i rozmawiać o jedzeniu.

 

 

 

 

Dariusz Olszewski

Jedyną słuszną dla siebie ścieżkę kariery wybrał w 2007 roku i nie wyobraża sobie pracy, nie związanej z przekazywaniem informacji o jakości oprogramowania.
Od lat ukierunkowuje na to umiejętności i zdolności swoje, jak i zespołów, które ma zaszczyt prowadzić. Większą część swojej pracy zawodowej spędził przy urządzeniach mobilnych, zahaczając także o te, które można ubrać. W tej chwili zajmuje się tworzeniem testów automatycznych dla serwisów webowych.
Prywatnie wielki fan technicznych nowinek mobilnych, fotografii i Formuły 1.

 

 

 

Łukasz Pietrucha

Doświadczony tester, konsultant, analityk i kierownik projektów. Lider i mentor. Certyfikowany ScrumMaster oraz akredytowany trener ISTQB. Popularyzator oraz pasjonat zapewnienia jakości oprogramowania oraz zwinnego podejścia do wytwarzania. Współzałożyciel oraz organizator WrotQA. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje testowanie na różnych platformach (Desktop, Web, Mobile) oraz pisanie automatycznych skryptów w językach python, JS i Java. Zwolennik testowania sterowanego kontekstem.
Uważa, że „to zależy” to najlepsza odpowiedź na każde trudne pytanie ;-)..

 

 

 

Wolontariusze test:fest 2020:

 • Aleksandra Kornecka – odpowiedzialna za komunikację social media
 • Dominik Król
 • Joanna Kamińska-Korzeniowska
 • Ewa Knie
 • Piotr Kuryłowicz
 • Mateusz Gomoła
 • Iwona Marusik
 • Michał Szczegielniak
 • Radosław Szynal
 • Sylwester Tomczyk
 • Marcin Towcik
 • Maciej Hałas
 • Grzegorz Zawalnicki – fotograf
 • Sasha Duka – fotograf