Loading...

Zapraszamy do lektury podsumowania test:fest Wrocław 2018.
Mamy nadzieję, że przedstawione informacje będą dla Państwa wyczerpujące, jednak w razie wszelkich pytań, wątpliwości i/lub uwag jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem kontakt@testfest.pl

Informacje ogólne

W sobotę 24 lutego 2018 roku odbyła się czwarta edycja Wrocławskiej Konferencji test:fest, która skierowana jest do wszystkich osób, zainteresowanych tematyką zapewnienia jakości tworzonego oprogramowania.

Konferencja była okazją do dzielenia się wiedzą w lokalnym środowisku, zaprezentowania jak na co dzień pracują testerzy we wrocławskich firmach, a także miejscem do zintegrowania dość rozproszonej społeczności w mieście. Ponad 400 osób biorących udział w wydarzeniu miało okazję na wymianę doświadczeń oraz wiedzy.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 430 osób, w tym:

Wykłady:

Nagrania z wykładów dostępne będą na naszym kanale youtube.

Panele dyskusyjne:

Warsztaty:

Po konferencji uczestnicy, organizatorzy oraz wolontariusze spotkali się w restauracji Inspiracja na Placu Solnym, gdzie w luźnej i sympatycznej atmosferze można było porozmawiać, poznać się bliżej oraz skosztować kawałek tortu.

Poniżej przedstawiamy podsumowanie wyników z ankiety konferencyjnej, którą wypełniło ponad 150 uczestników.

 Ogólna ocena konferencji?

Ponownie bardzo wysoko oceniliście naszą konferencję. Każdego uczestnika pytamy o jedną rzecz, którą powinniśmy poprawić, oto najczęściej pojawiające się odpowiedzi:
– zapisy
– powiększenie konferencji
– uwagi odnośnie prelegentów, ich przygotowania czy formy
– lepsze nagłośnienie oraz więcej miejsc siedzących podczas paneli dyskusyjnych
– głosowanie na najlepszego prelegenta
– więcej wykładów, paneli, warsztatów
– parę osób zmarzło podczas wydarzenia
– kolejka do lunchu
– nie wszyscy byli otwarci na dyskusję i poznawanie nowych osób
– większa przestrzeń

Program konferencji

W tym roku nadal większość z was zadowolona była z programu konferencji, jednak pojawiło się więcej krytycznych głosów. Dostaliśmy bardzo dużo pozytywnych komentarzy odnośnie agendy i jej przemyślenia. Znalazło się także kilka wskazówek co można by zmienić:
Część z was chciałaby:
– więcej technicznych prezentacji
– więcej tematów związanych z zarządzaniem testami
– więcej treści dla zaawansowanych testerów
– mniej paneli dyskusyjnych
– więcej warsztatów

 Czy planujecie wrócić?

W tym roku mamy parę osób, które nie planują ponownie uczestniczyć w naszym wydarzeniu. Wszyscy wskazali na m.in. niską zawartość merytoryczną. Pokazało nam to, że za mało ogłaszaliśmy jaki jest dla nas cel tej konferencji, a mianowicie spotkanie i wymiana doświadczeń oraz wzajemna pomoc. Nie tylko przez wykłady czy panele, ale przede wszystkim przez dyskusje i poznanie nowych osób.
Jak widzicie mamy też dużą grupę osób, które chciałyby wrócić na naszą konferencję jednak jedynie jeżeli byłaby ona nadal wydarzeniem bezpłatnym.

Co dalej?

Jak widzicie otrzymaliśmy wiele uwag dotyczących konferencji, prelegentów, agendy oraz samych wystąpień. Do części z nich będziemy chcieli się ustosunkować na naszym profilu na Facebook oraz w aktualnościach na naszej stronie.
Dziękujemy, że byliście z nami. Ostatecznie bez Was ta konferencja by się nie odbyła.