Loading...

Zapraszamy do lektury podsumowania Test:Fest Wrocław 2016. Mamy nadzieję, że przedstawione informacje będą dla Państwa wyczerpujące, jednak w razie wszelkich pytań, wątpliwości i/lub uwag jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem kontakt@testfest.pl

Informacje ogólne

W sobotę 20. lutego 2016 roku odbyła się kolejna, druga już Wrocławska Konferencja test:fest skierowana do wszystkich osób, zainteresowanych tematyką zapewnienia jakości tworzonego oprogramowania.

Konferencja była okazją do dzielenia się wiedzą w lokalnym środowisku, zaprezentowania jak na co dzień pracują testerzy we wrocławskich firmach, a także miejscem do zintegrowania dość rozproszonej społeczności w mieście. Ponad 300 osób biorących udział w wydarzeniu miało okazję na wymianę doświadczeń nabytych w trakcie swojej pracy.

Na początek garść statystyk, podsumowujących wydarzenie. Wzięło w nim udział:

Uczestnicy mogli wybrać spośród 8 wykładów, 5 warsztatów oraz 2 paneli dyskusyjnych:

Wykłady: (  Nagrania są dostępne na naszym kanale youtube )

Panele dyskusyjne:

Warsztaty

Po godzinie 19 uczestnicy spotkali się w restauracji Inspiracja na Placu Solnym, gdzie w luźnej i sympatycznej atmosferze można było porozmawiać i poznać się bliżej.

Ankiety podsumowujące:

Komentarze z ankiet

Wszystkich słuchaczy poprosiliśmy o wypełnienie ankiety na zakończenie konferencji, aby zebrać opinie dot. najważniejszych obszarów działań organizacyjnych m.in. merytoryki, logistyki, przekazanych materiałów oraz samej organizacji. Poniżej chcielibyśmy przedstawić wyniki tychże ankiety, opracowane na podstawie 183 odpowiedzi ( 65% uczestników). Użyto skali ocen od 1 do 5.

Ogólna ocena konferencji

Zgodnie z wynikami ankiety rozesłanej do wszystkich uczestników konferencja została bardzo dobrze oceniona przez uczestników (ponad 86% ocen w najwyższym przedziale 4 lub 5). Cieszymy się, że udało nam się trafić w gusta uczestników.

Ogolna ocena konferencji

Wzmocnieniem powyższych opinii jest fakt, że spośród wszystkich osób, które odpowiedziały w naszej ankiecie, aż 98% osób planuje uczestniczyć w przyszłej edycji. Liczymy, że te osoby zachęcą do przyjścia również swoich znajomych.

2Logistyka wydarzenia

3W kwestiach organizacyjnych większość była zadowolona ze wsparcia informacyjnego. Dziękujemy z tego miejsca naszym partnerom medialnym! Wiemy też, że w przyszłości powinniśmy jeszcze dokładniej informować o sposobach dotarcia na miejsce wydarzenia oraz o możliwości pozostawienia samochodu w okolicy. Z wielką uwagą przestudiowaliśmy komentarze by kolejna edycja była jeszcze lepsza.

 

 

4Wybór Politechniki Wrocławskiej na gospodarza wydarzenia kolejny raz  okazał się bardzo trafiony. Otrzymaliśmy kilka drobnych uwag, dotyczących kwestii technicznych, jednak ogólnie rzecz biorąc otoczenie sprzyjało wymianie wiedzy wśród uczestników konferencji, wymianie doświadczeń i nawiązywaniu znajomości.

5Większość gości zadowolona była także z zamówionego cateringu, ilości przerw oraz dostępności kawy. Dla wielu pozytywnym zaskoczeniem był fakt, że na darmowej konferencji obok przekąsek zapewniliśmy obiad. Drobne incydenty związane z jego wydawanie poprawimy w kolejnej planowanej przez nas edycji konferencji.

6Przekazane materiały (w tym broszury informacyjne oraz gadżety)  z zadowoleniem odebrało ponad 80% uczestników. W tym miejscu chcieliśmy szczególnie podziękować naszym sponsorom za wsparcie i dostarczenie rewelacyjnych gadżetów które mogliśmy dodać do pakietów startowych.

Ocena poziomu merytorycznego

Najistotniejsza dla nas ankieta dotyczy oceny poziomu merytorycznego konferencji. Ładne opakowanie to nie wszystko, ważna jest też zawartość. Ten cel przyświecał również nam, jako organizatorom Test:Fest Wrocław 2016. Pamiętamy nasze zażarte debaty nad wyborem prelegentów, pamiętamy warsztaty, które miały pomóc przygotować im się do wystąpień, wreszcie pamiętamy same wystąpienia podczas konferencji. Z zadowoleniem przyjęliśmy jej wyniki, gdyż prawie 3/4 uczestników opuściło konferencję będąc bogatszymi o nową bądź odświeżoną wiedzę. Bardzo istotne są też dla nas komentarze do ocen. Z pewnością weźmiemy je pod uwagę przy okazji kolejnej edycji .

7

Wnioski końcowe

Wyniki z ankiet utwierdziły nas w przekonaniu, że taka Konferencja była we Wrocławiu naprawdę potrzebna. Wypełnienie wszystkich dostępnych miejsc dla uczestników zajęło rekordowe 17 minut powodując szok i niedowierzanie u organizatorów.

Zgodnie z sugestiami chcielibyśmy w przyszłym roku zrobić co w naszej mocy by spełnić Wasze oczekiwania i sprawić, by Test:Fest na stałe wpisał się na listę największych konferencji testerskich w naszym kraju. Postaramy się jeszcze bardziej urozmaicić program konferencji i dostosować się do otrzymanych uwag.

Jeszcze raz chcielibyśmy podziękować naszym partnerom za wsparcie w organizacji tego wydarzenia, naszym prelegentom za czas poświęcony na przygotowanie i wystąpienie, oraz naszym wolontariuszom bez których nie udałoby się nam przygotować tego wszystkiego.

 

Już teraz zaczynamy szukać Partnerów oraz przyszłych Prelegentów.

Zapraszamy na naszą stronę internetową https://testfest.pl oraz profil facebook http://www.facebook.com/TestFestWroclaw

 

Partnerzy konferencji:
SMT Softwaretieto

Capgemini

 

 

 

Objectivity

Luxoft

 

Volvo

 

Collibratestuj.plNokia Wroclaw

 

 

 

EurobankSpartez

 

 

BLStream

DomodiSoftServe

 

 

 

Patroni medialni

WrotQAQuale   SJSI