Loading...

Zapraszamy do lektury podsumowania konferencji test:fest Wrocław 2020.

Informacje ogólne

Mamy nadzieję, że przedstawione informacje będą dla Was interesujące i satysfakcjonujące, jednak w razie wszelkich pytań, wątpliwości i/lub uwag jesteśmy do Waszej dyspozycji pod adresem kontakt@testfest.pl

W sobotę 29 lutego 2020 roku odbyła się 6. edycja wrocławskiej konferencji test:fest, która skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych tematyką zapewnienia jakości oprogramowania oraz testowaniem.

Konferencja była okazją do dzielenia się wiedzą w lokalnym środowisku, do zaprezentowania jak na co dzień pracują testerzy we wrocławskich (i nie tylko) firmach, a także była miejscem do integrowania się dość rozproszonej w mieście (i kraju) społeczności. Około 400 osób biorących udział w wydarzeniu mogło wymieniać się doświadczeniami oraz wiedzą.

Ze względu na zagrożenie koronawirusem była to dla nas wszystkich wyjątkowa edycja, w której wprowadzaliśmy zmiany dotyczące bezpieczeństwa w ostatniej chwili w trosce o naszych uczestników, prelegentów, partnerów, wolontariuszy.
Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy podjęli trudną ale odpowiedzialną decyzję o rezygnacji z uczestnictwa w przypadku choroby, przeziębienia czy obniżonej odporności. Ponadto chcemy podziękować uczestnikom i prelegentom za zachowanie najwyższych standardów higieny, a także naszemu gospodarzowi, hotelowi Ibis Styles Wrocław, za szybkie reakcje i wspieranie nas w tych wymagających chwilach.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 400 osób, w tym:

 Tutaj znajduje się galeria z test:fest 2020.
Nagrania z wykładów dostępne będą na naszym kanale youtube.

Wykłady:

Wystąpienia w ramach (Tech) HardCore stream:

Case Study:

Panele dyskusyjne:

Warsztaty:

Dodatkowo „klinika testerska ds. specjalnych przypadków”:

Afterparty

Po konferencji uczestnicy, organizatorzy oraz wolontariusze spotkali się w restauracji „Inspiracja” na Placu Solnym we Wrocławiu, gdzie w nieformalnej i sympatycznej atmosferze mogli porozmawiać, poznać się bliżej oraz skosztować naszego test:festowego tortu.

Poznajcie uczestników test:fest 2020

 

Podsumowanie ankiety 2020

Konferencja zakończona, ankiety zamknięte, pora więc na krótkie ich podsumowanie.

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy udzielili odpowiedzi w ankiecie i podzielili się z nami oraz prelegentami informacją zwrotną.

Szósta edycja konferencji test:fest upłynęła nam nieco w cieniu nadchodzącej pandemii koronawirusa. Szczęśliwie udało nam się jednak spotkać i zainspirować do dalszej pracy oraz pozostać w zdrowiu.

Dziękujemy za masę pozytywnej energii oraz miłych słów, którymi się z nami podzieliliście 🙂

 

Zdecydowana większość uczestników chciałaby uczestniczyć w konferencji za rok.

 

Aż 88% osób oceniła konferencję na 5 i 4 w skali ocen 1-5.

 

Wysokie oceny poziomu merytorycznego są też wspaniałym dowodem dla naszych prelegentów. Komentarzami do poszczególnych wystąpień podzieliliśmy się z nimi bezpośrednio.

 

Poprosiliśmy też o informację które obszary/motywy związane z jakością oprogramowania interesują uczestników najbardziej.

Tutaj mamy poradę dla przyszłych prelegentów – warto zainspirować się poniższą wizualizacją w przygotowaniu przyszłego wystąpienia:

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim prelegentom, partnerom, wolontariuszom i uczestnikom za współtworzenie z nami test:fest 2020!

Spotkajmy się znowu w zdrowiu 🙂