Loading...

Zapraszamy na kolejny test:fest meetup! Postanowiliśmy spotykać się z Wami częściej niż raz na rok, dlatego przygotowaliśmy dla Was cykl wydarzeń w formie meetupów. Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z obszaru testowania. Gościć nas będą regularnie wrocławskie firmy IT.

Widzimy się we wtorek 16.05.2023 📅 o 18:00 ⏰ w biurze intive we przy ulicy Piłsudskiego 69 biuro Retro Office House.
Wydarzenie wyłącznie na żywo!


👥 Dla kogo?
Meetup jest skierowany dla tych, dla których jakość oprogramowania to ważny temat, a zatem nie tylko inżynierów jakości oprogramowania, ale także wszelkich specjalistów z branży IT. Nie musisz być wyjadaczem, wystarczy trochę doświadczenia i chęć poznania nowych ludzi.
Agenda:

  1. Daniel Soboń, Principal QA Engineer w intive, „Praktyczne zastosowania Chrome Developers Tools oraz innych narzędzi wspierających
  2. Sylwester Tomczyk, Organizator test:fest, Architekt Procesów Biznesowych w Atea Danmark, „Dlaczego i jak wyceniamy pracę w projektach?

👨🏻‍💻 Daniel Soboń
Jestem testerem z 9-letnim stażem w branży IT. Mam doświadczenie w testowaniu różnych aspektów systemów informatycznych, zarówno manualnie, jak i za pomocą narzędzi automatycznych.
Obecnie pracuję w intive jako Principal QA Engineer w projekcie e-commerce i zajmuję się głównie testowaniem backendu. Tworzę testy w Playwright z użyciem TypeScript, gdzie testuje rozwiązania Azurowe w integracji z GitHub-em.
Ponadto jako QA Chapter Lead wspieram innych testerów w ich działaniach i współorganizuję comiesięczne spotkania QA we Wrocławskim biurze.
W poprzednich projektach pracowałem nad testami w Javie oraz C#, zajmowałem się testowaniem dostępności, zarówno manualnie, jak i za pomocą narzędzi automatycznych, oraz tworzyłem podstawowe testy wydajnościowe.
Praktyczne zastosowania Chrome Developers Tools oraz innych narzędzi wspierających
Chrome DevTools to potężne narzędzie do testowania stron internetowych. Oprócz standardowej funkcjonalności przeglądu elementów DOM i analizy requestów, DevTools oferuje wiele praktycznych funkcji. Dzięki DevTools możemy łatwo śledzić zmiany podczas interakcji z stroną, jak również zobaczyć animacje i przepływ danych. Jest pomocne w wykrywaniu nieoptymalnych operacji oraz błędów związanych z dostępnością i responsywnością. Dla testerów, zrozumienie i umiejętne wykorzystanie Chrome DevTools może być istotne w skutecznym testowaniu i zapewnieniu jakości strony internetowej. W czasie naszej sesji przeanalizujemy praktyczne przykłady użycia tego narzędzia.

👨🏻‍💻 Sylwester Tomczyk
Od początku kariery związany z IT, rozpoczął pracę przy automatyzacji instalacji oprogramowania i systemów operacyjnych. Związany od lat z zarządzaniem usługami IT i wdrożeniami oprogramowania. Obecnie pracuje jako architekt ServiceNow i procesów zarządzania usługami informatycznymi. Po godzinach rozwija swoją pasję do żeglowania i trekkingu.
„Dlaczego i jak wyceniamy pracę w projektach”

Kto z nas nie słyszał, o tym że projekty IT zawsze kosztują za dużo albo przekraczają założony budżet. Jest to złożony problem, który w zależności od natury projektu może nawet prowadzić firmy na ścieżkę postępowania sądowego. 

W prezentacji chciałbym przybliżyć problem wyceniania złożoności pracy i budżetu oraz pokazać, jakie techniki i metody są stosowane w przypadku zarządzania zwinnego oraz gdy projekt jest dostarczany ramach, tzw. fixed price i waterfall, np. do instytucji publicznych. O ile same metody mogą wydawać się bardzo skomplikowane, to prezentacja ma na celu wyjaśnienie podstaw i wskazania źródeł wiedzy. 

Reasumując, mam nadzieję, że po prezentacji będziecie wiedzieć kiedy posłużyć się zdrowym rozsądkiem i zagrać w pokera. Z drugiej strony kiedy to trzeba będzie zaprząc do roboty matematykę i zastanawiać się dlaczego 1+1 to bardzo często wychodzi około 8 w projektach IT.

📝 Rejestracja
Wydarzenie jest w 100% darmowe, jednak obowiązują zapisy dostępne tutaj: https://www.meetup.com/test-fest/events/292658465/
Pamiętajcie, że liczba miejsc jest ograniczona – dlatego zachęcamy Was do szybkiej rejestracji
📑Regulamin
Regulamin wydarzenia dostępny jest pod tym linkiem 👇
https://testfest.pl/meetup-testfest/meetup_regulamin/
Zapisanie się na wydarzenie jest jednoznaczne z akceptacją z akceptacją niniejszego regulaminu.