Loading...

Adrian Mucha

2015 – to wtedy Adrian dołączył do Objectivity jako Senior Quality Engineer, choć jego podróż z testowaniem rozpoczęła się jeszcze za czasów studiów. I choć brzmi to górnolotnie – testowanie to pasja Adriana, a jego wiedza z tego zakresu jest naprawdę imponująca. Specjalizuje się w testowaniu rozwiązań Business Inteligence (PowerBI, BusinessObjects, Reporting Services) oraz hurtowni danych, automatyzacji testów (Selenium WebDriver, CodedUI), testach wydajnościowych (Visual Studio Load Test, JMeter), a i testowanie web service jest mu bliskie. Odskocznią od jego służbowych obowiązków są góry – jak sam mówi, najefektywniej odpoczywa przemierzając kręte, beskidzkie szlaki – a wybiera zawsze te najtrudniejsze i nigdy nie chodzi na skróty.

Testy wydajnościowe w projektach IoT

We współczesnym świecie mamy obecnie do czynienia z eksplozją ilości urządzeń IoT. Konsumenci są coraz mniej świadomi obecności urządzeń IoT w ich współczesnym życiu: inteligentne zegarki, opaski fitness, urządzeni AGD, termostaty czy nawet telewizory. Miliony urządzeń, czujników i liczników generujących i wymieniających dane między sobą lub wysyłając je do Sieci. Raport Ericssona z 2016 roku przewiduje, że do 2021 roku będziemy mieć około 16 miliardów urządzeń IoT na świecie.

Współczesne projekty IoT stoją coraz częściej przed niebywałym wyzwaniem – zapewnić wysoką wydajność oprogramowania na takim poziomie, aby jednocześnie cel biznesowy został osiągnięty. Tego typy testy nie rzadko spoczywają na barkach testerów zajmujących się wydajnością, na dodatek generują dodatkowe zadania w postaci poszerzenia swojej wiedzy o nowe technologie.
Na swojej prezentacji opowiem na przykładzie projektu IoT wykonanego w firmie Objectivity:
– co to jest IoT,
– dlaczego powinniśmy położyć duży nacisk na testy wydajnościowe,
– jak zdefiniować wymagania dla projektu IoT,
– z jakimi technologiami współcześni testerzy będą musieli się zmierzyć,
– jak takie testy wyglądają i czym różnią się od dotychczas nam znanych.

Język prezentacji (Presentation language): polski (Polish)
Poziom słuchaczy (attendee level): średniozaawansowany (intermediate)