Loading...

BSzulc
Bartosz Szulc

Testowaniem zajmuje się już szósty rok i na dzień dzisiejszy nie mogę sobie wyobrazić zmiany pracy.
Testowanie jest dla mnie nie tylko doskonałą pracą w której się sprawadzam, ale i zabawą. Nie dość, że na codzień mogę zarabiać krytycznym myśleniem, to dodatkowo mam możliwość pracy z nowymi technologiami oraz z ciekawymi ludźmi.
Zawsze byłem mocno związany z automatyzacją w procesie testowania, odkrywaniem narzędzi, poznawaniem i doskonaleniem dobrych praktyk oraz usprawnianiem procesów. Jako inżyniera mocno pociągają mnie aspekty technicznej pracy testera. Z drugiej strony, uwielbiam pracować z wymaganiami, jako źródłem inspiracji… i potencjalnych problemów. Szeroki wachlarz zainteresowań sprawia, że w swojej codziennej pracy staram się powiązać dwa różne światy technologii i biznesu.
W ciągu swojej krótkiej kariery pracowałem w projektach klasycznych i zwinnych, w różnych domenach, najdłużej w domenie związanej z transportem publicznym. Aktualnie pracuję jako architekt rozwiązań testowych w Perform Media Group Polska. Perform to światowy lider w dziedzinie komercjalizacji sportu za pośrednictwem internetu. To dostawca relacji live dla największych światowych portali sportowych, takich jak goal.com, soccerway.com, livesport.tv, tennistv.com. Firma programuje i dostarcza również transmisje wydarzeń sportowych klubom piłkarskim (Arsenal, Borussia Dortmund czy FC Bayern Munchen) oraz mediom takim jak CNN, BBC Sport, CANAL+, EuroSport czy NBC. Relacje przygotowane przez PERFORM są oglądane przez setki milionów ludzi na całym świecie. Oprócz dostarczania technologii na portale sportowe, firma odpowiada również za produkcję oraz ich dystrybucję, a także za sprzedaż mediów.
Niedawno założyłem bloga, bart.qa, na którym dziele się swoimi doświadczeniami związanymi z testowaniem. Czasami wpadnie jakiś artykuł odnośnie Behavior Driven Development, a czasami jakiś kodzik.

„Behavior Driven Development”

Behavior Driven Development to jedna z bardziejnpopularnych ostatnimi czasy praktyk wspomagających tworzenie dobrego oprogramowania. Oprogramowania, którego oczekuje od nas klient, a przez niego użytkownik końcowy. Czym jest Behavior Driven Development? Jakie benefity płyną z jej stosowania? Czy wpisuje się ona w każdy kontekst?

Prezentacja dostępna tutaj.

Panel dyskusyjny – „Jenkins nie tylko Continuous Integration”

Każdy z nas wie czym jest Continuous Integration i jakie narzędzia dają nam możliwość zarządzania integracją, uruchamiania różnych faz w odpowiedniej kolejności, by potwierdzić, że zmiana jest poprawna. Jednym z bardziej popularnych narzędzi wspierających CI jest niewątpliwie Jenkins.

Prezentacja dostępna tutaj.