Loading...

tomasz_boczar

Tomasz Boczar

Jestem absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Ukończyłem  studia na wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów na kierunku informatyka i ekonometria. Swoją przygodę z testami rozpocząłem w 2008 roku jako outsourcing dla banku BZ WBK. Od 6 lat pracuję w Eurobanku, obecnie na stanowisku Starszego specjalisty testów automatycznych. Od 4 zajmuję się testami automatycznymi, które wspomagają nasz dział podczas testów całościowych wszystkich aplikacji bankowych. Na co dzień zajmuje się rozwijaniem naszego Framework do testów automatycznych opartego o biblioteki Selenium WebDriver jak i pisaniem skryptów automatycznych opartych o  narzędzie Oracle Application Testing Suite. Jeżeli nie pracuję to staram się  ten czas spędzać na wycieczkach górskich. Moim hobby jest elektronika i programowanie mikrokontrolerów.

tomasz_karkowski

Tomasz Karkowski

Ukończyłem Uniwersytet Ekonomiczny na wydziale Zarządzania Informatyki i Finansów, na kierunku informatyka i ekonometria, specjalność e-biznes. Od 2007 roku stale pracuję w sektorze bankowym. Na początku pracowałem w Santander Consumer Bank, następnie w Lukas Bank. Aktualnie od 6 lat pracuję w Eurobanku na stanowisku specjalista do spraw testów automatycznych.  Automatyzacją zajmuję się dwa lata, wcześniej testowałem system bankowy manualnie.  Cały czas rozwijam swoje umiejętności z automatyzacji, poprzez rozwój frameworku do automatyzacji testów. Tworzę skrypty automatyczne w takich narzędziach jak Selenium WebDriver, Oracle Application Testing Suite, TestPartner. Moja praca polega na szeroko rozumianym aspekcie testowania. Od pisania skryptów przez raportowanie wykonań dla innych zespołów, utrzymanie bazy skryptów oraz zarządzanie kodem, architekturą Framework. Hobby to aktywny sport i nowe technologie.

„Zalety rozwijania własnego frameworku do testów”

Prezentacja przedstawia opracowany przez autorów framework do testów automatycznych, wykorzystywany do testów regresyjnych aplikacji jak i testów jednostkowych. Na wstępie zostaną zidentyfikowane wymagania stawiane przed narzędziem do testów automatycznych i krótko przedstawione rozwiązania komercyjne. W dalszej części znajdzie się opis narzędzia opartego o darmowe rozwiązania, dzięki którym w całości może ono zastąpić oprogramowanie komercyjne.

Prezentacja dostępna tutaj.