Loading...

6 lat jako ratownik w karetce pogotowia, 2 lata jako operator numeru alarmowego 112. Uczyłem pierwszej pomocy dzieci i dorosłych. Aktualnie od ponad trzech lat pracuję jako inżynier jakości oprogramowania w Capgemini. Brzmi dziwnie? Wręcz przeciwnie. Uważam, że JAKOŚĆ jest kluczowa zarówno w pracy ratownika medycznego jak i testera oprogramowania.
Na co dzień zajmuje się testowaniem systemów SAP ERP. Każdą pojawiającą się okazję traktuję jako szansę na poszerzanie swojej wiedzy i naukę nowych umiejętności. Najbardziej interesują mnie tematy dostępności i użyteczności. Obecnie także na ścieżce rozwoju przygotowującej do roli lidera i zarządzania procesem testowym. Wielką radość i satysfakcję czerpię również z działania w firmowej społeczności testerskiej -Software Watch Community.

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/jacekciesla/

Prelekcja/Presentation:

Czy da się przetestować wszystko?Testujemy defibrylator (AED)–plan i raport ratownika medycznego.

Testujemy wszystko. Każdy z nas. Jeśli zawodowo uczestniczymy w procesie wytwarzania oprogramowania to dostajemy nawet za to wynagrodzenie. Nowy samochód, zegarek czy po prostu aplikacja na smartfonie. Intuicyjnie sprawdzamy czy i jak działa. Swoją opinie budujemy na zdobytym wcześniej doświadczeniu. Ale czy da się przetestować wszystko? Czy można zbudować produkt którego użycie będzie możliwe nawet bez wcześniejszego szkolenia? A co jeśli to urządzenie ma za zadanie ratować życie? A co jeśli „na produkcji” nie zadziała poprawnie? Na te oraz inne pytania postaram się odpowiedzieć podczas mojej prezentacji. A czy Ty odważysz się nacisnąć TEN guzik ?

Język prezentacji/Language: PL

Czego uczestnicy nauczą się z Twojego wystąpienia? / Key takeaways:

  • Znalezienie i wskazanie analogii między udzielaniem pierwszej pomocy, a testowaniem oprogramowania na przykładzie Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED).
  • Zmniejszenie obaw i wątpliwości co do użycia AED
  • Przekazanie przesłania „TESTUJ NAWET BEZ PLANU, TESTUJ EKSPLORACYJNIE- nie bój się używać AED”
  • Przypomnienie, dlaczego tak ważne jest i co za sobą niesie szybkie użycie AED
  • Udowodnienie, że użycie AED jest możliwe również przez osoby bez wcześniejszego przeszkolenia
  • Pokazanie, że można zastosować techniki testowania oprogramowania (oparte na sylabusie ISTQB) również testując coś teoretycznie niemożliwego do przetestowania (defirbylator AED)