
Magister farmacji, który uczestnicząc we wdrażaniu w aptece nowych rozwiązań informatycznych, odkrył w sobie pasję do testowania.
Doświadczenie i wiedzę wyniesioną z poprzedniego zawodu wykorzystuje podczas testowania oprogramowania związanego z farmacją.
Na sercu leży mu jak najlepsza jakość dostarczanego oprogramowania, bo doskonale pamięta, jak sam był jego użytkownikiem.
W pracy w IT ceni sobie możliwość rozwoju i zdobywania nowych umiejętności.
W wolnym czasie majsterkuje i uprawia turystykę górską.
Prelekcja/Presentation:
Od zakuwania do zrozumienia: moja droga do efektywnej nauki w IT
Na studiach farmaceutycznych doskonale opanowałem sztukę szybkiego „wkuwania” dużych partii materiału… i równie szybkiego ich zapominania.
Gdy zacząłem przygotowywać się do zawodu testera oprogramowania, zdałem sobie sprawę, że muszę zmienić to podejście na bardziej efektywne.
Chcąc zdobywać i utrwalać nową wiedzę, musiałem znaleźć skuteczniejsze metody nauki – i paradoksalnie zacząłem od… zapominania.
Podczas wystąpienia opowiem o swojej drodze do odkrycia i wdrożenia efektywnych technik nauki.
Podzielę się spostrzeżeniami na temat tego, dlaczego niektóre informacje zapamiętujemy szybko, a inne z trudem.
Pokażę również moje podejście do tworzenia wartościowych notatek, do których naprawdę warto wracać.
Opowiem też, jak maksymalnie wykorzystuję kursy online, by efektywnie przyswajać z nich wiedzę.
Język prezentacji/Language: PL