Loading...

Arnika Hryszko

Doświadczona testerka oprogramowania, Professional SCRUM Master i trenerka. Od 2008 roku przeszła całą ścieżkę testera–profesjonalisty, począwszy od testów manualnych, wydajnościowych i bezpieczeństwa, poprzez web serwisy, aplikacje mobilne, hurtownie danych, Business Intelligence, systemy wbudowane i zaawansowaną automatyzację, na zastosowaniu mechanizmów sztucznej inteligencji w testowaniu kończąc.

W pracy, oprócz zabiegania o najwyższą jakość testowanych systemów, szczególnie ceni sobie bliską współpracę z osobami odpowiedzialnymi za inne obszary tworzenia aplikacji. Pomaga im zrozumieć, że testowanie to nie wytykanie błędów, a integralna część procesu wytwarzania oprogramowania.

Poza godzinami pracy podróżuje, żegluje, wspina się i strzela.

Panel dyskusyjny zorganizowany przez firmę volvo
Z patykiem na smoka – zarządzanie jakością w dużej firmie.

Jak wiadomo, na zapewnienie jakości składa się wiele elementów. A każde z nich niesie za sobą wiele wyzwań. Jeszcze szerszym i bardziej skomplikowany zagadnieniem jest zarządzanie jakością. Szczególnie w dużej firmie. Istnieją procesy, metodyki i narzędzia, które mogą wspierać zarządzanie jakością. Tylko które wybrać i jak je wdrożyć? Jak przekonać zespół, czy też całą organizację, że podejście oparte na jakości jest opłacalne. Jak sprawić, żeby każdy czuł się za tę jakość odpowiedzialny. Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedzi wraz z uczestnikami panelu.

Język prezentacji: polski
Poziom słuchaczy: dowolny