Loading...

Emilia Lendzion-Barszcz

Oficjalne stanowisko: specjalista ds. automatyzacji, jednak nieoficjalnie jest to pasjonatka testowania, psucia i kodowania. Głównym kierunkiem jej rozwoju są testy wydajnościowe i bezpieczeństwa, gdzie lubi spędzać wolne chwile na nauce, dzieleniu się wiedzą oraz jeżdżąc motocyklem enduro.

Poza pracą, dzieli się swoim doświadczeniem poprzez warsztaty, prelekcje, szkolenia, prowadzi FP JavaGirl oraz organizuje ThunderBug i TestingCUP

Ach, te raporty…

Robiąc testy funkcjonalne zazwyczaj opierasz się i uczysz na raportach oraz na zgłoszonych bugach. A jak to wygląda w przypadku testów wydajnościowych? Czy po stworzeniu i wykonaniu planu analizujecie raport? A może po prostu nie ma na to czasu, więc tym zajmuje się programista?

Emilia podczas wystąpienia przedstawi case-study, jak samodzielne analizowanie raportów może pomóc testerowi zrozumieć, jak naprawdę to wszystko pod spodem działa. Na przykładzie kilku raportów wskaże na co zwrócić uwagę, aby zrozumieć, że czas trwania różnych akcji jest względny, a my możemy jeszcze lepiej wesprzeć naszych developerów. Razem z Emilią na chwilę zamienicie się w detektywów.

Język prezentacji (Presentation language): Polski/English/both
Poziom słuchaczy (attendee level): wszyscy (all)