Loading...

Jan Kędzierski

Z wykształcenia anglista, swoją przygodę z testowaniem zacząłem kilka lat temu od aplikacji webowych i mobilnych, mając dobro użytkowników na pierwszym miejscu. Od pół roku pracuję jako Quality Engineer w Objectivity, gdzie realizuję się w ciekawych projektach i ciągle rozwijam swoje umiejętności.
Prywatnie uważam się za miłośnika podróży, kotów i szczurów, gier planszowych, dyskusji, motocykli, astrofizyki oraz samorozwoju.

Warsztat zorganizowany przez firmę Objectivity:
Przybornik Testera – o tym, jak wybierać odpowiednie narzędzia pracy.

Dlaczego warto wziąć udział w naszym warsztacie: w trakcie warsztatu wypracujesz umiejętności doboru odpowiedniego narzędzia do pracy, co zwiększy efektywność Twojej pracy.
Przedstawienie problemu: z naszego doświadczenia wiemy, że na pracę testera oraz dobór narzędzi wpływ mają różne czynniki, między innymi: wielkość firmy, dostępny budżet, termin zakończenia projektu, czas na wybór narzędzia oraz specyficzne potrzeby projektowe. Z tych względów testerzy często korzystają z narzędzi, które są stosowane w projekcie „od zawsze”, a mogłyby z powodzeniem zostać zamienione na bardziej efektywne. Żeby rozwiązać ten problem, w Objectivity wypracowaliśmy metodę opartą na jednej z wartości naszej firmy: win-win, tak aby korzyść uzyskali zarówno testerzy (ponieważ mają przestrzeń na rozpoznawanie nowych narzędzi) oraz pracodawca, a także nasze projekty i tym samym klienci (ponieważ efektywność naszej pracy wzrasta, a firma jest na bieżąco z technologiami oraz narzędziami). Tą metodą chcemy się z Wami podzielić podczas naszego warsztatu.
Podejście: praktyczne – podczas warsztatu będziecie mieli możliwość wypracowania umiejętności analizy narzędzi oraz poznania metod ich doboru, aby móc wybrać najlepsze narzędzie do swoich potrzeb.

Plan warsztatu: 
1. Przedstawienie metody rozpoznawania narzędzi stosowanej w Objectivity.
2. Określenie typu poszukiwanych narzędzi (przedstawienie uczestnikom zadania).
3. Szukanie odpowiednich narzędzi.
4. Zawężenie listy narzędzi.
5. Testowanie narzędzi.
6. Przygotowanie rekomendacji.

Do wzięcia udziału w warsztacie wymagany jest komputer z możliwością instalowania oprogramowania oraz dostępem do Internetu.

Język, w którym prowadzony będzie warsztat: polski
Poziom uczestników: dowolny/wszyscy