Loading...

Konrad Liedtke

Absolwent Politechniki Szczecińskiej na kierunku informatyka ze specjalizacją z sieci komputerowych i telekomunikacyjnych oraz bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Od najmłodszych lat pasjonat informatyki i nowych technologii. Swoją przygodę z tą dziedziną rozpoczął od nauki programowania w BASIC-u w wieku niespełna 7 lat. Posiada blisko 14 lat doświadczenia w branży informatycznej, zdobytego podczas pracy dla jednych z największych firm IT z listy Fortune Global 500. Od 4 lat związany z Nokią, gdzie obecnie pracuje na stanowisku Kierownika Produktu / Technical Product Managera.
Prócz swoich normalnych obowiązków projektowych, Konrad jest również trenerem wewnętrznym – prowadzi zarówno szkolenia techniczne jak i z doskonalenia umiejętności miękkich.
W wolnych chwilach uprawia czynnie sport, a jego pasją jest trening siłowy oraz dietetyka i suplementacja. Jest również certyfikowanym trenerem personalnym.

Warsztat zorganizowany przez firmę Nokia:
Dlaczego każdy powinien nauczyć się języka Go?

Język Go nieustannie zyskuje na popularności, a programiści zdają się go lubić. Dziś praktycznie każdy duży gracz na rynku (Google, Facebook, Uber lub Dropbox) ma już przynajmniej kilka narzędzi / usług napisanych z użyciem języka Go. Skąd ten fenomen? Język Go powstał jako otwarte oprogramowanie, który pozwala tworzyć proste, niezawodne oraz wydajne aplikacje. Powstał jako odpowiedź na problemy z jakością oprogramowania w tak wielkiej firmie jak Google.

Podczas tych warsztatów przekonasz się dlaczego warto nauczyć się tego nowego języka, w jaki sposób może Ci pomóc rozwiązać istniejące problemy oraz dlaczego w zasadzie każdy programista / tester powinien mieć go w swoim zasobniku.

Język prezentacji: polski lub angielski (w zależności od grupy)

Poziom słuchaczy: dowolny