Loading...

Komitet Organizacyjny Konferencji TestFest 2015:

Marta Firlej
Marta Firlej

Pomysłodawca zorganizowania Konferencji TestFest. Związana z zapewnianiem jakości od 2006 roku. Podczas swojej pracy jako leader koncentruje się na produkcie, procesie oraz zespole. Zajmuje się zapewnianiem jakości ze szczególnym uwzględnieniem testów użyteczności, testów funkcjonalnych oraz narzędziami do zarządzania testami. W swojej karierze miała możliwość nie tylko budować i rozwijać zespoły testerskie, ale także współpracować z klientami przy tworzeniu, rozwijaniu i projektowaniu oprogramowania. Członek komisji sędziowskiej podczas Mistrzostw TestingCup w 2013 i 2014 roku. Fan podróżowania, jedzenia, jazdy na rowerze oraz rozwoju osobistego.

Mateusz Holewski
Mateusz Holewski

Pracował i pracuje zarówno przy produkcji oprogramowania i usługach IT. Specjalizuje się w sieciach bezprzewodowych, zagadnieniach bezpieczeństwa informacji i systemach ERP.
Konsultuje projekty i uczestniczy w zarządzaniu procesami Backup&Restore i Disaster Recovery. Posiada szerokie zainteresowania, uczestniczy w organizacji dużych imprez np. Mistrzostw Świata w stepowaniu. Lubi jeździć na rowerze i rozmawiać o jedzeniu.

Tomasz Kordiak
Tomasz Kordiak

Programista C# związany z obszarem testowania od 2007 roku. Uczestniczył w wielu projektach dla klientów z obszaru usług telekomunikacyjnych, bankowości elektronicznej i inwestycyjnej. Autor rozwiązań automatyzujących proces testowania oprogramowania. Entuzjasta testów manualnych, żywo zainteresowany wykorzystaniem kombinatoryki w procesie projektowania przypadków testowych.

Anna Kovalchuk
Anna Kovalchuk

Inżynier testów w dziedzinie automatyzacji, testów wydajnościowych oraz testów aplikacji na urządzenia mobilne. Jest bardzo zainteresowana tematyką testowania oprogramowania oraz usprawnienie procesu zapewniania jakości w zespołach agilowych. Od samego początku stara się kroczyć także po ciemnej stronie mocy a już niedługo wykorzysta swoje doświadczenie w zapewnianiu jakości w tworzeniu oprogramowania. Prywatnie fan słodyczy i podróży.

Tomasz Olszewski
Tomasz Olszewski

W projektach związanych z zapewnianiem jakości oprogramowania pracuje od 2010 roku. Bogate doświadczenie zdobyte w innych branżach pozwala mu na wniesienie powiewu świeżości  i innego punktu widzenia w testowanie oprogramowania. W pracy skupiony na budowaniu użyteczności i testach eksploracyjnych. Zaangażowany w poprawę i usprawnianie procesu testowania w projektach nad którymi pracuje. Obecnie związany z testami bazodanowymi dla banku inwestycyjnego. W życiu prywatnym biegacz długodystansowy, tropiciel, wielbiciel wycieczek górskich i fan Gwiezdnych Wojen.

Stefania Winkel- Quality Engineer

 

 

 

 

 

Stefania Winkel

Ukończyła Teleinformatykę na Politechnice Wrocławskiej. W pierwszej pracy zajmowała się kontrolowaniem jakości oprogramowania aplikacji telekomunikacyjnych, gdzie poznała proces testowy. Posiada certyfikaty ISTQB na poziomie advance (Test Manager, Test Analyst oraz Technical Test Analyst). Hobbistycznie trener ISTQB oraz pasjonatka propagowania profesjonalnego podejścia do testowania. Od 2013 roku jest wolontariuszem Mistrzostw Polski w Testowaniu Oprogramowania, jako członek komisji sędziowskiej i koordynator strefy poprelekcyjnej. Od tego roku realizuje się również, jako leader grupy testerów w projekcie tworzącym aplikację webową dla brytyjskiego rynku finansowego.

Pawel Winkel

 

 

 

 

Paweł Winkel

Po zakończeniu studiów na Politechnice Wrocławskiej rozpoczął karierę od tworzenia i rozwijania narzędzi używanych do obliczeń propagacyjnych dla systemów radiowych. W tym czasie również realizował wdrożenie platformy obliczeniowej składającej się z systemu informatycznego oraz sprzętu wykorzystywanej do analiz kompatybilności sieci bezprzewodowych systemów telekomunikacyjnych. Obecnie skupia się nad sprawdzaniem poprawności działania nowych funkcjonalności w sieciach mobilnych.

Łukasz Pietrucha
Łukasz Pietrucha

Tematyką zapewnienia jakości zajmuje się od 2006 roku. Swoją przygodę z QA rozpoczynał bardzo przyjemnie od… testowania gier dla Electronic Arts. Zajmował się wtedy bardzo specyficzną dziedziną, jaką jest testowanie lokalizacji. W kolejnych latach obcował z aplikacjami desktopowymi oraz mobilnymi na rozmaitych platformach, skupiając się na rozwijaniu kompetencji technicznych. Obecnie zainteresowany głównie automatyzacją aplikacji mobilnych, powoli odkrywający magiczny świat Selenium… ;-). Ukoronowaniem dotychczasowej kariery było zdobycie przez niego 3. miejsca na Mistrzostwach Polski w Testowaniu 2014. Fan metodyk zwinnych, w szczególności Scrum. Posiada certyfikaty Certified ScrumMaster, ISTQB Foundation Level oraz ISTQB Advanced Level Test Manager. Aktywny działacz wrocławskiej sceny testowania. m.in. współorganizator cyklicznych spotkań WrotQA. Po godzinach perkusista zespołu Nowa Śmieszna Tradycja.

Wolontariusze edycji 2015:

  • Łukasz Jasiński
  • Łukasz Gałuszka
  • Marta Drabik
  • Elżbieta Cieślak
  • Oleksandr Duka
  • Dariusz Olszewski