Loading...

Test Developer Engineer SII sp. z o.o – Automatyzacją testów zajmuję się od kilku lat. W Sii pełni rolę lidera technicznego w jednym z projektów gdzie automatyzuje testy. Prowadzi bloga – testingplus.me oraz jest jednym z liderów PTaQ.org, oraz podcastu TestingParrot – jednego z pierwszych podcastów o testowaniu w Polsce. Jest również współtwórcą inicjatywy DevOwls.io, w której realizuje format DevOwls News z nowinkami m.in. ze świata testowania oprogramowania. Poza tymi działaniami szkoli i bywa prelegentem na różnych konferencjach m.in. ConSelenium, TestCamp.Pisał artykuły techniczne dla blog – Sii / geek.justjoin.it / blog.testuj.pl / Programista Magazyn. Poza pracą lubi rozwój osobisty, czytać książki i poznawać nowe kulinarne miejsca z przewodnika Gault & Millau.

Reportportal.io – Alternatywa dla Allure?

W prezentacji przedstawię mało popularne narzędzie, które pozwala robić raporty z testów automatycznych. Prezentacja będzie wartościowa dla osób, które programują w różnych językach programowania dlatego, że reportportal.io wspiera większość popularnych języków programowania takich jak: Java, C#, Python, poza testami UI może być to również narzędzie do testów API. W skrócie pokażę jak zainstalować reportportal.io, jakie ma zalety, i różnice w kontekście Allure.

Język prezentacji (Presentation language): polski(Polish)

Poziom słuchaczy (attendee level): Średniozawansowany( Intermediate)

“Automators, assemble!” – panel ekspercki

W Poznaniu są sowy.
W Warszawie dziewczyna przy kawie.
A we Wrocławiu jakiś facet co testy łamie.

Co ich łączy? Miłość do dyskusji, ciężkich tematów i automatyzacji.
Dlatego w tym wyjątkowym panelu połączą swoje siły, by rozwiązywać problemy z automatyzacją wszelkiej maści. Każde z nich patrzy na temat z innej perspektywy i ma inne podejście do rozwiązywania problemów.
Kto wie co się stanie? Może dostaniesz 4 różne rozwiązania na problem, który Cię trapi… a może Twój problem poróżni ich tak bardzo, że pokłócą się i pobiją na scenie?

Jak będzie wyglądał ten panel?
Na początku zbierzemy od Was problemy, z którymi się borykacie, a następnie wybierzemy najciekawsze z nich i przedyskutujemy jak byśmy poradzili sobie z danym wyzwaniem.

Język prezentacji (Presentation language): polski(Polish)
Poziom słuchaczy (attendee level): Zaawansowany (Advanced)