Loading...

Tester i pasjonat . Prowadzi zażarte dyskusje z gumowymi kaczkami.

Baw się sam!

Oprócz konferencji, książek, webinarów i rozmawiania z innymi – bardzo rozwijające dla mnie jest robienie czegoś samemu. Tworzę właśnie w domu środowisko do automatyzacji testów UI. Działa na MacOS i opiera się o rozwiązania OpenSource. W trakcie flashtalka opowiem o konfiguracji serwera VPN w mieszkaniu. O postawionych usługach, starciach z Dockerem, Jenkinsem, Xcode. I o dużej ilości frajdy z tego płynącej 😉

Język prezentacji (Presentation language): polski(Polish)
Poziom słuchaczy (attendee level): wszyscy(all)
Jak sprawiłem że pozostali developerzy iOS mnie nienawidzą? To proste – wykorzystuję w testach automatycznych wodotryski ze Swift’a. Kiedy oni przesuwają kolejne labelki i przerzucają JSONy, ja np. łączę protokoły, generyki i associatedtype.
Wszystko powstało jako prosty pomysł – usprawnijmy testy! Zrobiłem więc owijkę na framework, jednak to było za mało. Zamarzyło się nam, by można było podmieniać framework bez zmieniania testów. Ba, jeszcze lepiej jakby dało radę łączyć testy z różnych frameworków.
Wszystko to w świecie monorepo, code-review przez developerów i z ciągłym utrzymaniem działających testów. To czyste case-study mojego projektu, który ciągle trwa i który się rozwija.
W prezentacji skupię się na technikaliach. Od sposobu budowy aplikacji i wpięcia frameworków po uruchamianie testów. Będzie kod, teoria programowania w Swift.
Poziom technicznego skomplikowania podejmowanego tematu będzie wysoki…
Język prezentacji (Presentation language): polski(Polish)
Poziom słuchaczy (attendee level): Zaawansowany (Advanced)