Loading...

W zawodzie od 1986 roku. Przeszedłem drogę od Fortranu poprzez asemblery do C++. W latach 1997 do 2015 zajmowałem się mniej praktycznymi rzeczami od PM do zarządzania, ciągle pozostając w IT.

Cztery lata temu pomyślałem, że na „starość” warto robić to co kocham i… wróciłem do programowania.

Pozycjonuję się, jako backendowy programista JVM. Z ambicjami, żeby kiedyś zrobić produkcyjny projekt w Scali a może nawet w Haskelu.

Prywatnie mąż, ojciec, dziadek, przewodnik Goldena.

Emerytowany triatlończyk, biegam górskie ultra. Walczę z wszelką dyskryminacją.

Jak my developerzy robimy to na backendzie

Prezentacja będzie pisana tylko i wyłącznie na tę konferencję i jeszcze nie potrafię powiedzieć, co się zmieści ale chciałbym koncentrować się na następujących zagadnieniach:

– stan świadomości backendowców – według mojego wyczucia około 20% wysiłku na konferencjach i meetupach, poświęconych jest bezpośrednio testowaniu. Jeżeli dołożymy zagadnienia wpływające na testy i wyznaczanie budżetu na testowanie oraz wpływające na kształt i przebieg projektu, jego sukces i utrzymanie kodu może to być nawet ponad 50%.
– pokazanie dlaczego piszemy nie tylko testy jednostkowe ale również integracyjne a czasami nawet E2E i dlaczego moim zdaniem jest to właściwe i tak powinno pozostać.
– projektowe frameworki (nie tylko te trzyliterowe 🙂 ) zakorzenione w świadomości programistów backendowych i jak one efektywnie wpływają na projektowanie i przebieg projektu informatycznego.
– używane narzędzia i frameworki od strony technicznej

Język prezentacji (Presentation language): polski(Polish)
Poziom słuchaczy (attendee level): zaawansowany(advanced)