Loading...
Od 14 lat zawodowo zajmuję się zarządzaniem produktami, analizą biznesową i budowaniem zespołów. Pracuję z radością zarówno w start-up’ach jak i w globalnych korporacjach. Buduję chętnie aplikacje konsumenckie, B2B oraz back-office’owe. Pomagam skutecznie zespołom front-end’owym, back-end’owym i integracyjnym. Najlepiej czuję się w fazie strategicznej projektów: projektowanie > presale > discovery > kick-off > stabilizacja wytwarzania.

Wierzę, że w erze zwinności, fundamentem do budowania skutecznych zespołu samoorganizujących się jest wspólne, dogłębne zrozumienie produktu końcowego przez wszystkich członków zespołu oraz jego interesariuszy. Stąd, na test:fest 2020 pokaże jak za pomocą arkusza kalkulacyjnego sprawić aby programiści zamiast mówić „nie miałem czasu tego przeczytać” – z uśmiechem badali Wasz prototyp, a klienci zamiast mówić „ja nie jestem techniczny” testowali razem z Wami jeszcze zanim powstaną historyjki.

Klienci chętnie testują już na etapie zbierania wymagań, jeżeli prototypy są zrobione w ich ulubionym Excelu
W oparciu o wypracowaną w prawdziwym projekcie i we współpracy z testerem metodę – pokażę Wam możliwości (powszechnie dostępnego u większości pracodawców i klientów) arkusza kalkulacyjnego jako platformy do:

  • budowania testowalnych prototypów zawierających między innymi: wymagania funkcjonalne, reguły biznesowe, architekturę, wymagania użytkownika, role bezpieczeństwa;
  • generowania danych testowych (w tym danych losowych), kontroli ich wersji i utrzymania ich spójności;
  • tworzenia szablonów danych do importu umożliwiających klientowi walidację danych przed przekazaniem ich do zespołu.
Nasza metoda pozwoliła nam znacząco skrócić czas testowania, poprawić jakość planowania testów, ograniczyć ilość dokumentacji, poprawić wspólne rozumienie co wdrażamy i jakie będą zależności z już istniejącym kodem / architekturą. Wszystko pokażę Wam na przykładzie koszyka sklepu internetowego zbudowanego w Excelu za pomocą kilkunastu, łatwych do opanowania, funkcji i kilkunastu funkcjonalności.
Uwaga, to nie jest szkolenie z obsługi Excela 😉  – prezentację polecam zaawansowanym testerom, którzy mają wpływ na sposoby pracy w zespole i szukają inspiracji / nowych podejść.
Język prezentacji (Presentation language): polski(Polish)
Poziom słuchaczy (attendee level): Zaawansowany (Advanced)