Loading...

Tomasz Dubikowski

Tomek is a Software Development Manager at Ocado Technology. He has 5 years experience working as a Software Engineer, Scrum Master and Agile Trainer.
As an engineer, he is passionate about craftsmanship, propagating clean code, automated tests, behaviour driven development and domain driven design. As a leader, he helps to build an organizational culture based upon autonomy, collaboration and trust so that developers are equipped with both the hard and soft skills necessary to build truly awesome products.
Tomek loves to change the reality around him. He is highly pragmatic, challenges orthodoxy at all levels and believes that there is always room for improvement. He is always eager to discuss and share his ideas.

Level up your Quality

Najczęstszym pytaniem jakie słyszę po swoich prezentacjach to – “no dobra, ale jak ja mam to wprowadzić u siebie?”. Na TestFest chciałbym spróbować na nie odpowiedzieć. Jedną rzecz powiedzmy sobie od razu, nie jestem w stanie dać nikomu dokładnej odpowiedzi, która się na 100% sprawdzi. Wprowadzenie jakiejkolwiek zmiany to złożony proces, wymagający zarówno czasu, jak i odpowiednich działań, bardzo zależnych od rodzaju i kultury organizacji. Ponieważ niedawno zostałem oficjalnie managerem, koniec śmieszkowania z managerów (nie no, będzie), za to chętnie podzielę się przemyśleniami z tej drugiej strony barykady.
Podczas prezentacji zagramy w grę złożoną z kilku poziomów. W ramach każdego z nich skupimy się nad jednym zagadnieniem. Cel naszej gry będzie prosty – podniesienie szeroko rozumianej jakości oprogramowania, a cała droga jaką przejdziemy ma pomóc Wam odpowiedzieć sobie na pytanie, jak to zrobić.

Język prezentacji : Polski or English
Poziom słuchaczy : wszyscy