Loading...

Joanna Jeziorska

Absolwentka psychologii, która do świata IT nie trafiła przypadkiem. Już w poprzedniej pracy (w dziale HR, a następnie w szkole) Joanna interesowała się skutecznymi rozwiązaniami i dążyła do ułatwiania sobie pracy z ludźmi, wykorzystując dostępne aplikacje.
Podczas pracy w międzynarodowej szkole w Centralnej Azji (Tien Shan International School), Joanna otrzymała zadanie wdrożenia dziennika elektronicznego. „Joanna wprowadziła naszą szkołę w dwudziesty pierwszy wiek” – usłyszała na apelu szkolnym, kiedy już na dobre żegnała się ze swoim życiem w Kazachstanie. Po powrocie do Polski dokształcała się w kierunku wytwarzania oprogramowania, dzięki czemu mija 8 lat, odkąd zajmuje się zapewnianiem jakości. Testowała aplikacje wykorzystywane przez linie lotnicze oraz banki, a obecnie zajmuje się testami platformy logistycznej. W wolnym czasie trenuje z kettlami.

W świecie pełnym pomyłek eksploruj jak Bear Grylls.

Wykład przedstawi podstawy testów eksploracyjnych w kontekście tego jak pracuje nasz mózg. Omówimy procesy mimowolne vs. procesy dowolne (intencjonalne).
Procesy mimowolne kosztują nas najmniej energii – prowadząc samochód korzystamy z tej „ekonomii uwagi” nie analizujemy każdej napotkanej przydrożnej reklamy ani nie angażujemy procesów poznawczych zmieniając biegi – w naszej pracy z aplikacją czasem po dłuższym okresie pracy wpadamy w podobny automatyzm.
Procesy dowolne (intencjonalne) pojawiają się wskutek zaangażowania i skupienia – kosztują dużo więcej energii dlatego nasz mózg ”z defaultu” próbuje korzystać z procesów mimowolnych – omówimy sposoby na to, by przetwarzanie bodźców miało charakter intencjonalny.
Na przykładzie Beara Gryllsa i jego biografii opowiem jakie mechanizmy biorą udział w skupieniu uwagi w przypadku eksploracji i o tym, jak wypracować technikę uważności.

Język prezentacji (Presentation language): polski (Polish)
Poziom słuchaczy (attendee level): wszyscy (all)