Loading...

Łukasz Sobczuk

Od najmłodszych lat interesował się jak działają urządzenia elektroniczne. Ukończył Technikum Elektroniczne. Z wiekiem jego zainteresowania się nie zmieniały,rozwijał swoje pasje na Wojskowej Akademii Technicznej na wydziale Elektroniki i Telekomunikacji. To pozwoliło mu wstąpić w szeregi Nokii .Od prawie siedmiu lat z powodzeniem tworzy oprogramowania. W tym czasie pracował nie tylko jako tester na różnych poziomach testowania, ale także był leaderem zespołu. Obecnie wykorzystuje swoje doświadczenie w wytwarzaniu oprogramowania jako developer. Aktualnie pracuje nad tworzeniem środowiska testowego dla developerów oraz testerów opartego o technologii: Python, Docker, Linux, Pytest, Gitlab i wiele innych.

Firma w firmie

Do panelu dyskusyjnego chciałbym zaprosić osóby, które chcą się dowiedzieć jak zorganizować zespoł w taki sposób, aby działał jako samowystarczalny lub mają podobne doświadczenie i chcą się nim poddzielić. W trakcie panelu przedstawie dlaczego zdecydowaliśmy się wybór technologi Pythona, Pytesta, Dockera, Gitlaba, Linuxa.
Podczas spotkania chciałbym postawić poniższe pytania i podzielić się z uczestnikami swoimi doświadczeniami odpowiadając wspólnie na pytania:
  • Czy przydaję się mieć swojej karierze bogate doświadczanie w testowaniu z różnych dziedzin?
  • Dlaczego warto mieć dobrze rozwinięty swój networking?
  • Jak dobierać ludzi do projektu?
  • Jak wdrażać nowe narzędzia, procesy oraz na co zwrócić uwagę?
  • Czy warto stosować izolacje środowiska, a także dlaczego ważna jest izolacja w procesie testowania?
  • Dlaczego warto posiadać własne mechanizmy Continuous Integration oraz Continuous Delivery?

Język prezentacji (Presentation language): Polski (Polish)
Poziom słuchaczy (attendee level): wszyscy (all)