Loading...

Tomasz Dubikowski

Tomek – w branży IT od 6 lat, obecnie Software Development Manager w firmie Ocado Technology. Swoją karierę zaczynał jako programista, ale od zawsze bardziej interesowała go praca z ludźmi niż z komputerami. W swojej karierze był scrum master, trenerem agile, by ostatecznie przejść na ścieżkę liderską.
Jako inżynier, Tomek zawsze kładł szczególny nacisk na jakość tworzonego oprogramowania, propagując zasady clean code, testy automatyczne, Behaviour Driven Development czy Domain Driven Design. Jako lider, stara się budować kulturę pracy opartą o autonomię, współpracę i zaufanie, aby wszyscy w organizacji mieli poczucie, że nie brakuje im niczego, aby tworzyć naprawdę świetny software.
Tomek uwielbia zmieniać rzeczywistość wokół siebie. Jest pragmatykiem niecierpiący ortodoksji. Wierzy, że nigdy nie jest tak dobrze, by nie mogło być lepiej, ani tak źle, żeby się poddać.

7 Deadlier Sins of Quality

Jesteśmy ludźmi i wszyscy mamy swoje grzeszki – w życiu zawodowym również. Z wielu z nich nie zdajemy sobie sprawy, a nawet te najmniejsze, wpływają negatywnie na to co dzieje się w naszych projektach i zespołach. Popełniane, raz za razem, odbijają się na tym co w tworzonych przez nas produktach powinno być najważniejsze – jakości. Podczas prezentacji, chciałbym podzielić się swoimi obserwacjami i przemyśleniami, jakich grzeszków nie popełniać i na co zwracać uwagę, aby nie wylądować w jakościowym piekle.
Język prezentacji (Presentation language): polski(Polish), choc może być i po angielsku jakby się okazało, że mamy dużo nie polskojęzycznych osób
Poziom słuchaczy (attendee level): wszyscy(all)