Loading...

Z wykształcenia archeolog, specjalizujący się w odkrywaniu historii aplikacji. Zawsze chętna do nauki i odkrywania sekretów produktów. Kasia jest obecnie Senior Product Managerem w Box, gdzie pomaga zespołom inżynierskim znaleźć równowagę pomiędzy wydawaniem. nowych funkcjonalności a upewnianiem się, że są one niezawodne dla użytkowników. Gdziekolwiek Kasia może się zaangażować w niezawodność i obserwowalność, tam ją zobaczycie. Zawsze stara się nauczyć czegoś nowego. Doskonali się w pomaganiu innym jako mówca i trener.

Prelekcja:

O czym powinieneś wiedzieć myśląc o zmianie roli?

Na wszelakich grupach związanych z Testowaniem Oprogramowania jesteśmy bombardowani wszelkimi materiałami związanymi z rozwijaniem umiejętności testerskich/ automatyzacji testów. Ogromna ilość ludzi chce przekwalifikować się na Testera Oprogramowania. Mogłoby się wydawać, że praca w zapewnianiu jakości jest fantastyczną ścieżką rozwoju. I jest to prawda. Ale jednak nawet spełniając się w pracy jako QA może dopaść nas chęć zmiany.

Podczas TestFest 2019 opowiadałam, o tym jak pracuję się jako Quality Assistance w zespołe developerskim z wysoko rozwiniętą kulturą jakości. Podczas tej prezentacji z dumą opowiadałam o tym jak deweloperzy z mojego zespołu testują, jednak mimo to w mojej głowie przechodziłam ogromny kryzys związany z wypaleniem jako QA.

Rok temu podjęłam decyzję o rezygnacji z pracy w dziedzinach związanych z jakością oprogramowania i przekwalifikowaniu się na Technical Product Managera.
W prezentacji opiszę moje poglądy i obserwacje na temat tego, jak inżynierowie przechodzą transformację do innych ról. Będę bazować na moim doświadczeniu na drodze do bycia Product Managerem. Jednak techniki które pokaże są uniwersalne dla wszystkich możliwych pozycji – zmiany na architekta, Mangera/Leadera, TPM, czy nawet Dewelopera. Pokażę sposoby na prototypowanie nowej ścieżki kariery w ramach aktualnej roli wewnątrz swojej organizacji.