Loading...

“Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni.”

QA Lead w branży od 2011. Swoją przygodę zaczął od Testowania i automatyzacji obecnie pomaga innym jako consultant i mentor. Pracował w wielu projektach w Polsce i zagranicą. Od pięciu lat udziela się aktywniej w community, prezentując na wielu konferencjach i meetupach. W wolnym czasie prowadzi kanał na youtubie poświęcony dzieleniu się wiedzą https://www.youtube.com/c/ITeaMorning

Prelekcja:

Jak automaty na produkcji popsuły humor całemu działowi IT

Okres od Blackfriday do świąt bożego narodzenia to dla wielu firm Ecommerce tak zwany high season. Najważniejszy okres roku. Niektóre firmy w tym czasie potrafią uzyskać wyniki lepsze niż za cały rok!

Z tego powodu prawie każda firma Ecommerce planuje przygotowanie do tego okresu. Od testów wydajnościowych, przez wzmocnienia monitoringu, koordynacje z marketingiem czy zamrożenie kodu odpowiednio wcześniej. O zakazie zmian nie wspominając. Dział Quality intensywnie w tym uczestniczy.
W ramach tego case-study przyjrzymy się pomysłowi który mieliśmy: Wykorzystanie testów automatycznych end to end do monitoringu produkcji. Przyjrzymy się skąd idea sie wzięła i jaki problem próbowała rozwiązać. Jak była planowana oraz wdrażana. Co zadziałało. I jakim cudem w ostatni dzień przed code freezem testy stały sie największym bottleneckiem w i problemem wszystkich zespołów developerskich.
Key TakeAway:
Czy testy automatyczne jako monitoring mają wartość?
Jak dobrze zaplanować ich wdrożenie
Czego unikać
Czy są lepsze alternatywy