Loading...

Siedzi we Wrocławskim IT od 2009. Rozgrzebywał kod w fińskim telecomie, niemieckiej logistyce, szwajcarskim banku, fabryce aut, podróżniczym startupie, brytyjskim compliance oraz wynajmie willi.
Aktualnie zszedł na ciemną stronę mocy i zajmuje się opieką nad stadkiem programistów i team leaderów, programem mentoringowym, gildiami oraz wtykaniem wszędzie swojego nosa.
Prywatnie lubi czytać, grać w planszówki, RPG papierowe i komputerowe, trenuje trójbój siłowy oraz kolekcjonuje stare Lego Technic. Gdy najdzie go wena, pisze o technologii, ludziologii i smokach na HowToTrainYourJava.com.

Prelekcja:

Syndrom Oszusta w IT

Czy dopada Cię czasami to okropne uczucie, że nie jesteś wystarczająco dobry, żeby robić swoją robotę? Że brak Ci umiejętności, inteligencji i talentu? Że wszyscy wokół Ciebie wiedzą, co robią, a Ty prześlizgujesz się wyłącznie dzięki szczęściu, przypadkowi i sprawianiu wrażenia, że jesteś lepszy, niż w rzeczywistości? Czy żyjesz w strachu, że to jedynie kwestia czasu, aż ktoś wreszcie odkryje, że jesteś zwyczajnym oszustem?

Nie jesteś sam.

Według badań, Syndrom Oszusta dotyka niemal 90% osób pracujących w IT. W tej prezentacji opowiem czym ów syndrom jest, czemu jest tak dominujący w naszej branży, jak wpada się w błędne koło i dokąd można się stoczyć. Omówię, jak znajomość prostych mechanizmów pomoże Ci dostrzec swoje kompetencje oraz jakie triki stosować, żeby nie dać się pokonać demonom niepewności.

*Może zawierać śladowe ilości gumowych kaczuszek.