Loading...

Ultramaratończyk, przedsiębiorca, szczęściarz, który już w wieku szkoły podstawowej wiedział, że chce być fizjoterapeutą. Wykształcenie medyczne zamienił w styl życia i obudował w filozofię, której istotą jest poszukiwanie przyczyny źródłowej każdego problemu. Czas wolny spędza w lesie ze swoim psem Luną, a w pracy wykonuje testy biomechaniczne, analizuje i leczy. Obecnie studiuje osteopatie i zrzesza fizjoterapeutów o wyjątkowych skillach w projekcie INTEGRAL.

Prelekcja:

Testy ergonomiczne

Chcę podzielić się kilkoma spostrzeżeniami na temat ergonomii życia poczynionymi z perspektywy manualnego testera ciała człowieka – tj. fizjoterapeuty.
W naznaczonym pandemicznie 2021 roku, ZUS odnotował interesującą statystykę przyczyn nieobecności w pracy. Dolegliwości oraz choroby układu mięśniowo-szkieletowego stanowią w tej klasyfikacji 2 w kolejności pod względem częstości występowania przyczynę absencji w pracy. Tuż za ciążą i połogiem.
Po przeprowadzeniu ponad 10 tysięcy sesji terapeutycznych jestem przekonany, że indywidualnie powtarzające się osobiste zachowania i nawyki, kształtują nasze ciała i dolegliwości, a ignorowane szkodliwe zachowania prowadzą do choroby.