Loading...

Paweł siedzi we Wrocławskim IT od 2009. Rozgrzebywał kod w fińskim telecomie, niemieckiej logistyce, szwajcarskim banku, fabryce aut, podróżniczym startupie, brytyjskim compliance oraz wynajmie willi.
Aktualnie zszedł na ciemną stronę mocy i zajmuje się opieką nad stadkiem programistów i team leaderów, programem mentoringowym, gildiami oraz wtykaniem wszędzie swojego nosa.
Prywatnie lubi czytać, grać w planszówki, RPG papierowe i komputerowe, trenuje trójbój siłowy oraz kolekcjonuje stare Lego Technic. Gdy najdzie go wena, pisze o technologii, ludziologii i smokach na HowToTrainYourJava.com.

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/pawe%C5%82zaj%C4%85czkowski/
www: https://howtotrainyourjava.com

Prelekcja/Presentation:

Lider w krainie dylematów

Liderzy na swojej ścieżce codziennie zmagają się z niejasnymi wyborami.
Zatroszczyć się bardziej o swoich ludzi czy o klienta? Wszystkim po równo czy według potrzeb? Szybkie decyzje czy demokracja? Komu poświęcać więcej uwagi? Jak dalece można nagiąć zasady, nim coś trzaśnie? Czy można mieć transparentność i wysokie morale na raz? Czy powinniśmy tolerować toksyczne gwiazdy?
Jakie czynniki warto uwzględnić, podejmując trudne decyzje? Jak nawigować w meandrach różnych osobowości, organizacji i zmiennego środowiska biznesowego? Jak zbalansować czas, pieniądze i emocje, zachowując przy tym wewnętrzną spójność? Gdyby tylko istniała jakaś magiczna skrzynka, do której z jednej strony wsadzimy opis i kontekst sytuacji, a z drugiej otrzymamy instrukcję co robić…
Niby na czele drużyny, ale często sami. Wyruszmy zatem na przygodę i razem zmierzmy się z tymi dylematami.

Język prezentacji/Language: PL