Loading...

Magister farmacji, który uczestnicząc we wdrażaniu w aptece nowych rozwiązań informatycznych, odkrył w sobie pasję do testowania. Doświadczenie i wiedzę wyniesioną z poprzedniego zawodu wykorzystuje podczas testowania oprogramowania związanego z farmacją. W obecnej pracy zajmuje się m.in.: systemem do analizy danych dla menedżerów sieci aptek, API do przyjmowania zamówień przez hurtownie farmaceutyczne oraz urządzeniami IoT do monitoringu warunków przechowywania leków w aptece. Na sercu leży mu jak najlepsza jakość dostarczanego oprogramowania, bo doskonale pamięta jak sam był jego użytkownikiem.
W wolnym czasie majsterkuje i uprawia turystykę górską.

Prelekcja/Presentation:

Czy pacjent dostał właściwy lek? Farmacja w testowaniu.

Podczas prelekcji chcę Ci przedstawić historię aptekarza, który przeżył w przeciągu kilku miesięcy prawdziwą e-rewolucje w aptece. Walkę z nieczytelnymi receptami zmienił na zmagania z niedopracowanymi programami, które wpływały na jakość i bezpieczeństwo leczenia pacjentów.
Opowiem jak jako aptekarz zacząłem interesować się testowaniem i jak wiedza farmaceutyczna pomogła mi w pracy jako tester oprogramowania. Przedstawię przykłady sytuacji, w których wykorzystałem swoją znajomość leków, procedur i przepisów w zapewnianiu jakości systemów wykorzystywanych przez apteki.
Przybliżę ciekawe przypadki z mojej obecnej pracy związane m.in. z integracją systemu z robotem aptecznym automatycznie przygotowującym leki do wydania oraz termometrami IoT do monitoringu warunków przechowywania leków. Opowiem o ciekawym odkryciu podczas testów API dla hurtowni farmaceutycznej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda testowanie w kontekście specyficznej branży farmaceutycznej i jak wykorzystałem w tym swoje doświadczenie zawodowe, to ta prezentacja jest dla Ciebie!

Język prezentacji/Language: PL