Loading...

Zamknij oczy i … zautomatyzuj to!

WCAG i testy dostępności to obszar, który wdziera się na testerskie salony z impetem! A to wszystko za sprawą rosnącej świadomości społecznej oraz … unijnej dyrektywy EAA.
Dyrektywa EAA czyli Europejski Akt Dostępności ma zastosowanie do produktów i usług wprowadzanych po dniu 28 czerwca 2025 r. i dotyczy m.in. handlu elektronicznego, bankowości, systemów komunikacyjnych i wielu innych.

Myślimy, że testerów można w tej chwili podzielić na 2 grupy: tych którzy testują dostępność oraz tych którzy juz niedługo zaczną to robić!

Ci którzy już spotkali się z testami dostępności, czytaczkami ekranowymi i mozolnym manualnym procesem wiedzą o czym mówimy. A może by tak to zautomatyzować?
Chcemy wam opowiedzieć o naszym pomyśle na usprawnienie przygotowań do wdrożenia EAA na przykładzie aplikacji zbudowanej z wykorzystaniem Web Componentów oraz Storybooka.
Całość zintegrujemy z obecnie posiadanym frameworkiem do automatyzacji oraz CI/CD w Azure DevOps.

Skupimy się na kluczowych zagadnieniach:
1. WCAG vs EAA
2. Storybook, Web Components
3. Automatyzacja i CI/CD

Chcielibyśmy aby po naszym spotkaniu uczestnicy mieli świadomość jakim wyzwaniem jest testowanie dostępności. Wystąpienie oprzemy na praktycznych przykładach, wybranych przez nas narzędziach oraz problemach z którymi się spotkaliśmy.

Język prezentacji/Language: PL