Grzegorz Niczyporuk
Szczęśliwy mąż i dumny ojciec, sługa 2 kotów. W życiu zawodowym – za dnia – pasjonat jakości, w nocy – pasjonat sztuki iluzji z ponad dwunastoletnim doświadczeniem w obu. Przez ostatnie 8 lat pomagam zespołom i organizacjom budować kulturę zorientowaną na zapewnienie jakości. Zawsze wierzy w ludzi i ich nieskończony potencjał.
Prelekcja/Presentation:
Bring back magic to your testing – life lessons from a professional magician
Tak! Jestem magikiem! Ale, jako że jedyny zawód, jaki możesz mieć będąc magikiem to zawód twoich rodziców, bo nie masz normalnej pracy, związałem się także z branżą IT. Prezentacja zbudowana jest na bazie mojego ponad 12 letniego doświadczenia w branży rozrywkowej, które pewnego dnia zacząłem aplikować do mojej pracy, jako QA.
Prezentacja skupia się na kluczowych umiejętnościach miękkich niezbędnych dla osób pracujących w dziedzinie kontroli jakości (QA). Rozpoczyna się od trzech głównych aspektów sukcesu w pracy w warunkach „walkaround” – umiejętności komunikacyjnych, otwartości i entuzjazmu. Te umiejętności są również istotne dla każdej osoby pracującej przy testowaniu oprogramowania.
Następny punkt prezentacji skupi się na unikaniu wypalenia zawodowego i rutyny. Magicy podczas ćwiczeń robią te same rzeczy raz za razem (brzmi znajomo?). W końcu dochodzą do punktu, gdzie przestają być zainteresowani tym, co robią (tak, byłem w tym miejscu). W pewnym momencie zrozumiałem, że rutyna zabija powoli. Zacząłem zatem zmieniać swoje podejście, tak do ćwiczeń, jak i do pracy jako tester. Wprowadziłem małą zmianę w mojej codziennej rutynie, aby ją odświeżyć i uczynić ponownie interesującą.
Kolejny punkt prezentacji skupi się na tym, jak pozostać zmotywowanym i nadal przynosić wartość w swojej pracy. Ważnym jest docenienie siebie i innych. Branża IT nie jest wolna od syndromu oszusta. Nasze pierwotne instynkty wspomagają stres z tym związany. To instynkt, który mówił prehistorycznym ludziom: „Pomylisz się – zginiesz”. Wszyscy popełniamy błędy, a pomimo to wciąż tu jesteśmy. Nie bój się popełniać błędów i skup się na dostrzeganiu swoich mocnych stron.
Ostatni punkt prezentacji będzie dotyczył tego, jak nasze wewnętrzne dziecko może pomóc nam w testowaniu oprogramowania. Zawsze byłem dzieckiem, które pytało „Dlaczego?” Dlaczego mam to robić? Dlaczego, mamo? I kiedy moi rodzice odpowiadali, że to oczywiste, albo że „kiedy będziesz bardziej dojrzały, zrozumiesz”, wiedziałem, że nie mieli dobrego powodu, aby uzasadnić te rzeczy. To tylko mnie zachęcało i pomagało rosnąć mojej wewnętrznej ciekawości.
Powinniśmy wszyscy nauczyć się być małymi dziećmi. Powinniśmy być gotowi i odważni, aby pytać „Dlaczego?”
Język prezentacji/Language: PL