Loading...

adrian_mucha

Adrian Mucha
Senior Quality Engineed w firmie Objectivity. Od 8 lat nieprzerwanie związany z testowaniem oprogramowania w branży IT (sektor bankowy, telekomunikacyjny, samochodowy) Specjalizuje się w testowaniu rozwiązań Business Inteligence (PowerBI, BusinessObjects, Reporting Services) oraz hurtowni danych, automatyzacji testów (Selenium WebDriver, CodedUI), testach wydajnościowych (Visual Studio Load Test, JMeter) oraz testowaniu web serwisów. Zawodowo i prywatnie pasjonat wszystkiego co jest związane z zapewnieniem jakości w projektach DWH/BI. Prywatnie miłośnik wycieczek górskich oraz wszelakich podrózy.
IMG_3004
Rafal Szkudlarek
Techniczny tester z powołania. Od zawsze interesował się automatyzacją testów i wszystkimi technicznymi aspektami zapewnienia jakości. Uwielbia zajmować się problemami trudnymi. Jeśli czuje, że należy zhackować narzędzia, których używa, po prostu to robi.
Ceniony przez kolegów za wiedze z zakresu testów wydajności i szeroko pojętej automatyzacji.
Do tej pory przewinął się przez różne obszary domenowe. Od systemów bankowych, przez branżę automotive, po oprogramowanie robione na zamówienie w Objectivity.
Czas wolny spędza z rodziną oraz grając w koszykówkę.

IMG_1487_Perfect365

Maksymilian Bahr
Maksymilian swoją przygodę z testowaniem oprogramowania rozpoczął w 2006 roku, początkowo jako tester manualny, następnie jako specjalista do automatyzacji testów.
Jako certyfikowany tester ISTQB, brał udział w projektach o znaczeniu globalnym w takich branżach, jak retail banking, corporate banking, automotive, e-commerce, corporate care.
Maksymilian specjalizuje się w testowaniu aplikacji webowych, a w szczególności w automatyzacji testów UI (Selenium WebDriver, Sahi) oraz testowaniu web serwisów (RESTful ws). Jest entuzjastą testów eksploracyjnych i testowania aplikacji przez pryzmat procesów biznesowych.

„Testowanie WebService’ow, podejście do testowania – przykłady”
Celem warsztatów jest przygotowanie uczestnika do testowania warstwy aplikacji – RESTful Web Service.
Omówimy idee serwisów, potrzebę ich stosowania, a przede wszystkich metody i narzędzia do ich testowania.
Zaprezentujemy narzędzia dostępne na rynku do wysyłania requestów, nauczymy się ich używać (wtyczki do przeglądarek, samodzielne narzędzia).
Napiszemy również kod oparty na frameworku .net (C#), który wyśle za nas request i sprawdzi response.

Jeśli czas pozwoli, chcielibyśmy również przedstawić narzędzia dedykowane do testowania web serwisów, jak SoapUI
oraz omówić możliwości, jakie daje nam wykonanie takich testów w JMeterze.

Warsztaty przeznaczone są dla osób chcących nauczyć się testowania RESTful Web Service.
Dobrze, jeśli uczestnik będzie posiadał podstawy techniczne, potrafił napisać nieskomplikowany fragment kodu w Visual Studio.

 

List do uczestników

Witamy uczestników,

Przed nami warsztaty „Testowanie WebService’ow, podejście do testowania – przykłady” w związku z czym chcielibyśmy przekazać wam parę szczegółow o tym, jak przygotować swoje środowisko pracy dla tych, którzy chcieliby aktywnie w nich uczestniczyć.
Do uczestnictwa w warsztatach potrzebnych nam będzie pare zainstalowanych programów, tak abyśmy wspólnie mogli przećwiczyć tworzenie testów dla Web Serviców.
Na początek będzie nam potrzebne narzędzie Postman, które jest dodatkiem do przeglądarki Chrome, dostępne tutaj:
http://chrome.google.com/webstore/detail/postman/fhbjgbiflinjbdggehcddcbncdddomop
Jeśli ktoś nie ma przeglądarki Chrome zainstalowanej na swoim komputerze jest to więc prerekwizyt.
Kolejnym narzędziem jest Visual Studio 2015 Comunity:
https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691978&clcid=0x415
Po zainstalowaniu Visual Studio musimy jeszcze zainstalować dodatek do tego narzędzia jakim jest SpecFlow for Visual Studio 2015. Po otworzeniu Visual Studio po instalacji należy wejść do Tools -> Extensions and Updates i tam wyszukać wymieniony wyżej dodatek, po czym zainstalować.
Dodatkowo prosimy zabrać ze sobą głód wiedzy, otwartą głowę oraz dobry humor.
Czkemy na was na warsztatach w sobotę 20 lutego. Dołożymy wszelkich starań, aby czas spędzony na nich, był dla Was cennym doświadczeniem.

Pozdrawiamy.
Adrian Mucha, Maksymilian Bahr.

http://tinyurl.com/testfestworkshop