Loading...

Krzysztof Wilczyński

Krzysztof Wilczyński – Specjalista zajmujący się od 3 lat testowaniem. Obecnie związany z SMT Software gdzie jest odpowiedzialny za przeprowadzanie testów manualnych oraz rozwój i utrzymanie testów automatycznych dla klienta z branży finansowej. Dodatkowo hobbistycznie prowadzi szkolenia z podstaw testowania i automatyzacji testów, a także szuka sposobów na poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności.

maciejwyrodek

Maciej Wyrodek

Maciej Wyrodek – Tester zajmujący się  Testami Eksploracyjnymi i Automatyzacja. Stawia swoje pierwsze niepewne kroki przed większą publicznością wraz z Krzysztofem prowadzali już parę warsztatów dla testerów.
Wolny czas lubi spędzać na macie trenując Aikido I Iaido, lub eksperymentując w Kuchni.

„Testowanie baz danych – fakty i mity”

Spędziłeś wiele irytujących chwil czekając, aż developerzy oddadzą całą funkcjonalność lub dostarczą Ci dane testowe? W każdym praktycznie systemie są bazy danych, w większości przypadków pozostają jednak obszarem no-go dla testerów. Czy tak powinno być? A gdyby tak zaryzykować stwierdzenie, że testowanie na poziomie baz danych jest czymś, co pomoże w Twojej pracy i pozwoli na szybsze oraz efektywniejsze testowanie?
W tej prezentacji postaramy się przedstawić odpowiedzi na te oraz inne pytania, a także opowiemy w jaki my sami sposób dochodziliśmy do tej wiedzy i jak można przekonać developerów, że tester + bazy danych, to nie koniec świata.
Agenda:

  • Dlaczego bazy danych są istotne?
  • Co warto testować w bazie?
  • Jak zacząć to robić i jak przekonać do tego management? (przykład z życia)
  • Komunikacja z bazodanowcami, miło lub na siłę.
  • Jak gromadzić dane testowe w bazie i je efektywnie wykorzystywać, czyli słów parę o automatyzacji (przykład z życia).

Prezentacja – „Testowanie baz danych – fakty i mity” – Krzysztof Wilczyński, Maciej Wyrodek