Loading...

Wiktor_

Wiktor Wedler
Software developer, Hardware/Mechanical Designer – pasjonat robotyki i automatyki. Wiele lat pracował przy konstrukcjach robotów podwodnych, wspierających nurków w trudnych warunkach, projektując zarówno mechanikę, elektronikę oraz tworząc oprogramowanie. Projektant kilku dużych maszyn CNC i drukarek 3d. Od 6 lat jako inżynier oprogramowania pracuje w firmie Tieto. Trzy lata temu rozpoczął projekt mechaniki robota do testów automatycznych telefonów i tabletów – RoboMonkey. Hobbystycznie, poza codzienną pracą wraz z żoną zajmuje się komponowaniem muzyki filmowej, którą dzieli się na facebooku i youtubie.

Dawid_

Dawid Wrzeszcz
Kierownik liniowy w firmie Tieto Polska. Od 2005 roku związany z branżą IT i szeroko rozumianymi urządzeniami mobilnymi. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami projektowymi oraz testami poparte certyfikatami ISTQB Advanced Test Manager oraz IPMA-D. Prywatnie kinomaniak, wojownik wirtualnych pól bitwy, gadzeciaż i sympatyk nowych technologii. Nigdy nie przestaje testować.

„Gdzie tester nie może, tam Małpę pośle. Automatyzacja z wykorzystaniem RoboMonkey”

Jakiś czas temu zrodził nam się pomysł zbudowania robota, który mógłby testować urządzenia mobilne w tym telefony komórkowe i tablety. Zrealizowaliśmy go w ramach rozwoju kompetencji pracowników Tieto, tzw. OpenProjects.
Chcecie zobaczyć jak działa?

Opowiemy o historii powstania RoboMonkey, od prototypu do aktualnej wersji. Trochę zmian się zadziało.
Przedstawimy potencjalne możliwości urządzenia. Plany rozwojowe, jak ulepszyć robota oraz gdzie warto go zastosować.
Przeanalizujemy także przykładowe testy, jakie robot jest w stanie realizować.

Zapraszamy.