Loading...

Senior Software Quality Engineer, Tech Lead, Mentor

W roli Tech Lead, jestem odpowiedzialny za architekturę testów automatycznych z wykorzystaniem Playwright. Od 2011 roku zdobywam doświadczenie w różnorodnych projektach IT, obejmujących takie dziedziny jak transport, finanse, administracja oraz zarządzanie systemami.

W codziennej pracy dbam o szeroko pojętą jakość w projekcie – poczynając od projektowania testów i strategii testowania, definiowanie i usprawnianie procesów, konsultacje rozwiązań, aż po tworzenie i projektowanie architektury frameworków do testów automatycznych. Mam doświadczenie praktyczne w pracy z wieloma językami, narzędziami i frameworkami – Python JS/TS, C#, Selenium, Cypress i Playwright oraz różnymi narzędziami CI/CD, w tym GitHub Actions, Jenkins, GitLab CI i Azure DevOps.

Od 2014 roku aktywnie rozwijam się jako trener, prowadząc warsztaty skoncentrowane na jakości, pisaniu testów i narzędziach wspomagających testowanie. Regularnie dzielę się wiedzą w moich wpisach zarówno na moim profilu LinkedIn oraz playwright.info

Jako współtwórca inicjatywy jaktestowac.pl, od samego początku tworzę kursy i materiały edukacyjne dla Nowoczesnych Testerów, wspierając rozwój społeczności testerskiej w Polsce.

Prelekcja/Presentation:

Współautor/Co-author: Przemysław Barański

7 grzechów głównych Playwright – pułapki nowoczesnej automatyzacji

Playwright szturmem podbija testerski świat. Testerzy słyszą głównie o jego zaletach ale co z wadami?
Mając za sobą wiele projektów zrealizowanych z tym narzędziem, postanowiliśmy głośno opowiedzieć o największych słabościach Playwright. Jak wszystkie inne frameworki i ten nie pozostaje bez grzechów.
Pycha twórców w komentarzach, nieumiarkowanie w dodawaniu funkcji czy też chciwość w przejęciu rynku testowania to tylko wstęp do ujawnianych przez nas mrocznych tajemnic frameworka Playwright.
Po tej prezentacji świat automatyzacji nie będzie już taki sam dla uczestnika. Odkryje on ciemną stronę Playwright i wraz z zespołem będzie mógł podjąć bardziej świadomą decyzję o wyborze narzędzia do automatyzacji w projekcie.
Dołącz do naszej prelekcji, aby zyskać nową perspektywę na automatyzację testów!

Język prezentacji/Language: PL