Loading...

Senior Software Quality Engineer, Principal Engineer

Od ponad dekady specjalizuję się w komercyjnym testowaniu oprogramowania, rozwijając frameworki, obecnie oparte o Playwright w testach GUI i API, zintegrowanych z procesami CI/CD. Praktycznie wykorzystuję moją wiedzę w zapewnieniu jakości dla globalnych systemów informatycznych.
Od 2015 roku aktywnie uczestniczę w szkoleniu testerów, zarówno online, jak i podczas warsztatów, meetupów, konferencji oraz na uczelniach w ramach inicjatywy jaktestowac.pl.

Jestem współtwórcą najpopularniejszych zasobów edukacyjnych z Playwright w Polsce: bloga playwright.info, kursu Podstawy Automatyzacji z Playwright na YouTube czy kompleksowego Programu Automatyzacja Testów z Playwright. Poprzez te materiały wspieram testerów w Polsce na różnych etapach ich kariery.

Techniczny rozwój i upraszczanie skomplikowanych koncepcji to moja pasja. Przekładam ją na tworzenie treści, które są zarówno łatwe do zrozumienia, jak i przyjemne w odbiorze.
Fascynują mnie nie tylko testy aplikacji, ale również eksploracja i testowanie różnych praktyk związanych z życiem, rozwojem osobistym i szeroko rozumianą jakością.

Prelekcja/Presentation:

Współautor/Co-author: Krzysztof Kijas

7 grzechów głównych Playwright – pułapki nowoczesnej automatyzacji

Playwright szturmem podbija testerski świat. Testerzy słyszą głównie o jego zaletach ale co z wadami?
Mając za sobą wiele projektów zrealizowanych z tym narzędziem, postanowiliśmy głośno opowiedzieć o największych słabościach Playwright. Jak wszystkie inne frameworki i ten nie pozostaje bez grzechów.
Pycha twórców w komentarzach, nieumiarkowanie w dodawaniu funkcji czy też chciwość w przejęciu rynku testowania to tylko wstęp do ujawnianych przez nas mrocznych tajemnic frameworka Playwright.
Po tej prezentacji świat automatyzacji nie będzie już taki sam dla uczestnika. Odkryje on ciemną stronę Playwright i wraz z zespołem będzie mógł podjąć bardziej świadomą decyzję o wyborze narzędzia do automatyzacji w projekcie.
Dołącz do naszej prelekcji, aby zyskać nową perspektywę na automatyzację testów!

Język prezentacji/Language: PL